رستوران سنتی با قلیون|بهترین کافه قلیون تهران

رستوران سنتی با قلیون؛ رستوران سنتی به رستوران هایی گفته می شود که نشان دهنده ی فرهنگ قدیمی و سنت آن موقعیت مکانی مشخص باشد.پس راه اندازی یک رستوران سنتی بر اساس معماری و فرهنگ هر منطقه متغیر است مثل ایرانی ،چینی،عربی،مراکشی و...

 

از رستوران های سنتی چه انتظاری باید داشته باشیم؟

بسیاری از رستوران ها امروزه خود را به عنوان دارای یک سنت طولانی مدت و یک تاریخ گسترده  قدیمی معرفی می کنند. اما وقتی از یک رستوران به اصطلاح سنتی دیدن می کنم چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

 مردم وقتی به غذای سنتی فکر می کنند، رستورانی را تصور می کنند که برای چندین نسل در دست یک خانواده بوده یا از طراحی قدیمی الهام گرفته است. برای بسیاری از رستوران ها، این درست است که نمایانگر فرهنگ و سنت قدیمی باشد علاوه بر آن کیفیت آن رستوران ها هم می تواند از اهمیت بسیار بالایی در منو خود باشد بسیاری سعی می کنند مهمانان را با تلاش برای ظاهر سنتی خود مجذوب کنند. اما این تنها شرط یک رستوران سنتی عالی نیست.این کاملا قانونی است که تعریف از یک رستوران سنتی و یا سفره خانه سنتی از مکان و کیفیت منویی عالی و متنوع برخوردار باشد.

مطمئن‌ترین و ثابت‌ ترین رستوران‌های نمادین  سنتی جهان که غذاهای محلی سرو می‌کنند، با دستور العمل‌ های میراثی که برای نسل‌ها قدیمی و اثبات شده است استفاده می کنند.

D/رستوران سنتی با قلیون

سفره خانه سنتی و کترینگ باران ، آماده ی ارائه سفارشات مجالس ،مناسبت ها ، جشن ها و خدمات دهی به ارگان های دولتی و خصوصی می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه ارائه خدمات با ما در تماس باشید.

 

تعریف سنت

اما «سنت» چیست؟ طبق تعریف جهانی یعنی  «انتقال کل دانش، توانایی‌ها و همچنین آداب و رسوم و عملکرد یک فرهنگ یا گروه» است. این را می توان به راحتی به این نوع رستوران ها منتقل کرد. دانش و توانایی ها را می توان دستور العمل های خاص یا روش های آماده سازی که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است درک کرد. خود رستوران نیز می‌تواند بخشی از سنت باشد، اگر در چندین نسل منتقل شود.

رستوران های  سنتی ایران و یا به اصطلاح  معروف به سفره خانه ها از جمله فضاهایی هست که خواهان افراد  بسیار زیادی است. با وجود صندلی و میز های مدرن حال حاضر، عده زیادی از افراد همچنان ترجیح می دهند که روی تخت های قدیمی بنشینند و به پشتی های سنتی تکیه بدهند و گارسون هایی با لباس هایی از جنس ترمه های زیبا و مدل مشابه ی لباس های قدیمی  قاجاری از آنها پذیرایی کنند و حال و هوای ایران  قدیم برایشان تداعی شود.

. سفره خانه ها یا رستوران های سنتی  جاهایی هستند که معماری و طراحی داخلی آنها کاملا شبیه به کار های سنتی است. تخت ها و گلیم ها و پشتی های رنگارنگ، سماور  های قدیمی و یا ذغالی و قلیان های متنوع، حوض های آبی با گلدان های رنگی و جوی آب تمیز و درختچه های سبز موارد مورد استفاده در طراحی های سنتی مکان ها از جمله رستوران های سنتی و سفره خانه های سنتی می باشد.

ارائه چای و قلیان هم به همراه غذا و نوشیدنی و یا به تنهایی در بعضی رستوران های سنتی رواج  زیادی دارد که بر جذابیت آنها افزوده است؛ تا آنجایی که  افراد زیادی از مشتریان فقط  برای صرف چای و قلیان به رستوران و یا سفره خانه سنتی مراجعه می کنند بدون آنکه تقاضای برای دریافت  منوی غذا داشته باشند.

Traditional restaurant with hookah

 

بهترین رستوران های سنتی و سفره خانه های سنتی با قلیان، عمدتاً سرویس‌های قلیان خاص و شیکی با ظروف کاملا سنتی و زیبا به مشتریان خود ارائه می دهند.

قلیان هایی که در این مکان ها سرو می شود همچنین دارای تنوع بالایی هستند که مشتریان با توجه به علایق خود می توانند آنها را انتخاب کنند‌.

گاهی افراد پس از اتمام غذای اصلی خود در این مکان های بسیار زیبا و دلنشین درخواست سرو قلیان را دارن که تا جایی که می توانند اوقات خوشی را در آرامش و تفریح دلخواه سپری کنند.

امروزه ما رستوران ها و یا سفره خانه های سنتی بسیاری را می توانیم در جای جای کشورمان دیدن کنم و در هر شهری که هستیم بهترینشان را انتخاب کنیم.

       برای اطلاع بیشتر از رستوران قیمت مناسب در میدان هروی و لیست غذای شرکتی و  غذای شرکتی ارزان بر روی آن کلیک کنید.

 

رستوران های سنتی با قلیان

رستوران های سنتی نوعی رستوران هستند که در غذاهای یک کشور یا منطقه خاص تخصص دارند. این رستوران ها یک تجربه غذاخوری منحصر به فرد همراه با قلیان را به مشتریان خود ارائه می دهند که شامل غذاها و طعم های اصیل است که اغلب یافتن آنها در جاهای دیگر دشوار است. رستوران های سنتی تنوع غذاهای جهانی را به نمایش می‌گذارند و به مشتریان اجازه می‌دهند طعم ‌ها و سنت‌ های فرهنگی جدیدی را تجربه کنند.

رستوران جایی است که می توانید هر آنچه را که نیاز دارید تهیه کنید. مکانی مانند یک رستوران بدیهی است که باید بسیار تمیز و شگفت انگیز باشد ، به خصوص زمانی که صحبت از رفتار خوب با مشتریانش می شود و دقیقا همان چیزی را که مشتریان نیاز دارند ارائه می دهد. هر صاحب رستوران می خواهد یک کسب و کار بسیار موفق را اداره کند و می خواهد که آن را رونق دهد. انگشت گذاشتن روی برخی از دلایل موفقیت یا عدم موفقیت یک رستوران دقیقاً چندان آسان نیست ، اما رستوران های برنده مطمئناً ویژگی های زیادی را نشان می دهند که معمولاً افراد زیادی را به چنین مکان هایی سوق می دهد.

1. اولا ، یک رستوران مناسب همیشه غذاهای فوق العاده خوشمزه ای خواهد داشت. غذا باید به درستی آماده شده و به خوبی پخته شود. بدیهی است که مقدار پول غذا ها از رستورانی به رستوران دیگر متفاوت است ، اما نباید خیلی گران باشد. همچنین بسیار ضروری است که مشتریان احساس کنند یک وعده غذایی بسیار لذت بخش و مناسب دارند. آنها باید از چیزی که دریافت کرده اند خوشحال باشند.

2. دوم اینکه یک رستوران خوب همیشه سرویس خوبی خواهد داشت. پیشخدمت های بی ادب در نهایت مردم را از رستوران بیرون می کنند و این افراد هرگز برنخواهند گشت. اگر یک پیشخدمت بی ادب وجود داشته باشد ، به دلیل تبلیغات دهان به دهان افراد زیادی از رستوران شما دوری می کنند. اطمینان حاصل کنید که خدماتی که مردم در رستوران شما دریافت می کنند شگفت انگیز است. بهره وری و همچنین مودب بودن با مشتریان ضروری است. غذا باید مطلقاً بدون تاخیر سرو شود. مشتریان نیز باید صورتحساب خود را به موقع دریافت کنند.

3. مطمئن شوید که فضا بسیار مهمان نواز است. فضا باید دوستانه ، آرامش بخش و محیط بسیار زیبا باشد. اگر موسیقی پخش می‌شود ، باید با صدای مناسب باشد تا وقتی مشتریان می‌ خواهند با کسانی که با آن ‌ها آمده ‌اند صحبت کنند ، مجبور نباشند فریاد بزنند. کارکنان باید طوری آموزش ببینند که از هر نوع رفتار مزاحم یا ایجاد هر گونه صدای غیر ضروری یا ایجاد مزاحمت برای خود اجتناب کنند.

4. مطمئن شوید که رستوران دارای طیف وسیعی از نوشیدنی ها است. یک رستوران موفق معمولاً نوشیدنی ‌های زیادی ارائه می‌ کند و همه نوع خواسته ‌ها را برآورده می ‌کند.

 

5 ویژگی برتر رستوران های بسیار موفق و محبوب

غذای خوشمزه – وقتی صحبت از یک رستوران به میان می آید ، به خصوص رستورانی که غذاخوری خوبی ارائه می دهد ، طعم غذا بالاتر از همه است. به همین دلیل است ؛ رستوران ‌های زیادی وجود دارند که منوی بسیار ابتدایی ارائه می ‌دهند ، اما در کل دهه های گذشته رستوران ها در رقابت ایستاده‌ اند. این طعم منحصر به فرد و عالی منوی انتخابی آنهاست که باعث شهرت آنها شده است. بنابراین ، وقتی نظراتی در مورد طیف وسیعی از غذاهای لذیذ پیدا کردید یا متوجه شدید که شخصی نوشته است که قبلاً طعم بهتری را نچشیده است ، غذا خوردن در آن رستوران را از دست ندهید.

انواع نوشیدنی ها – امروزه مردم به رستوران ها مراجعه می کنند تا نه تنها طعم غذای خوب را بچشند ، بلکه برای گذراندن زمان با کیفیت ، اغلب با دوستان و خانواده ، بازدید می کنند. برای اینکه بتوانید زمان قابل توجهی را در یک رستوران سپری کنید ، باید غذاهایی مانند دسر ها را جدا از غذای اصلی و البته طیف وسیعی از نوشیدنی ها را به شما ارائه دهد.

محیط – هر رستوران موفقی فضایی دارد که هیچ شکایتی به جا نمی گذارد. مهم نیست که چقدر غذاهایی که سرو می کند ، مردم باید از نشستن در اینجا لذت ببرند. نظافت کلی بسیار مهم است زیرا نشانگر بهداشت نیز می باشد. موسیقی ملایم ، صندلی راحت ، دکور آرام ، همگی یک رستوران را با فضایی برای لذت بردن در زمان غذا خوردن میسازند.

هزینه های معقول – رستوران ها بسته به قیمتشان در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. هیچ کس در انتخاب یک رستوران به دنبال گزینه های بسیار ارزان نیست زیرا این به معنای شامل کیفیت غذا ، خدمات و غیره است ، اما هر رستورانی که موفق باشد هرگز خیلی گران نیست. بهترین ها معمولاً به همه طبقات مردم پاسخ می دهند و پیشنهاد آنها در ازای قیمت نیز چشمگیر است.

موقعیت مکانی مناسب - موقعیت مکانی ممکن است برای بازدیدکنندگان رستوران فاکتور اصلی مورد توجه نباشد ، اما برای محبوبیت و موفقیت هر رستورانی ، قرار گرفتن در یک مکان مناسب یک عامل بسیار مهم است. کسانی که در قلب یک شهر یا شلوغ ترین مناطق هستند ، همیشه ردپای بیشتری خواهند داشت و در نتیجه ، شانس بیشتری برای ظهور خواهند داشت.

       برای اطلاع بیشتر از سفره خانه با موسیقی زنده در شمال تهران و منو غذا رستوران و  بهترین رستوران با موسیقی زنده در تهران بر روی آن کلیک کنید.

 

رستوران های غذا خوری خوب

رستوران ‌سنتی با قلیان خوب به خاطر دکور زیبا ، خدمات درجه یک و غذای عالی شهرت دارند. این رستوران های سنتی اغلب منوهایی ارائه می‌ دهند که به مشتریان اجازه می ‌دهد از بین غذاهای مختلفی که به طرز ماهرانه ‌ای توسط یک آشپز ماهر ساخته شده‌ اند ، انتخاب کنند

کیفیت غذا در رستوران های فانتزی یکی از مزایای آنها است. در این غذاخوری ها آشپزهای بسیار ماهری استخدام می شوند که از بهترین مواد برای تهیه غذاهای مفصل ، خوش طعم و از نظر زیبایی شناسی استفاده می کنند. علاوه بر این ، خدمات در این موسسات اغلب درجه یک است و پیشخدمت ها به نیازهای هر مشتری توجه می کنند.

قیمت وعده های غذایی اغلب منعکس کننده مواد اولیه و خدمات با کیفیت است. آنها همچنین اغلب کدهای لباس و سیاست های رزرو سختگیرانه دارند که می تواند دسترسی برخی از مشتریان را محدود کند.

 

تفاوت بین یک تجربه رستوران خوب و یک تجربه رستوران عالی چیست؟

تمام هدف رفتن به رستوران، داشتن یک تجربه است، نه صرف یک وعده غذایی. کارکنان رستوران خدمات غذایی را با یک تماس شخصی ارائه می دهند که باعث می شود تجربه ناهار خوردن برای مشتریان جذاب باشد.

 

چه عواملی بر رضایت مشتری رستوران تأثیر می گذارد؟

قیمت، سرعت خدمات و فضای یک رستوران بر رضایت مشتری رستوران تأثیر می گذارد. علاوه بر این، مهمانان شما معمولاً کیفیت غذا و خدمات را ارزیابی می کند. گروه خاصی از مردم احتمال دارد که یک عامل را مهمتر از عامل دیگر بدانند، اما به طور کلی، اکثر افراد این عوامل و موارد دیگر را در نظر می گیرند.

قیمت عامل اصلی تعیین کننده در رضایت مشتری است. اگر کیفیت غذا متوسط اما گران باشد، نارضایتی مشتری افزایش می یابد، در حالی که اگر غذا نسبتاً ارزان اما با کیفیت باشد، رضایت بیشتر می شود. این نسبتاً ساده است و برای کیفیت خدمات، فضای عمومی کسب و کار و سرعت خدمات نیز صادق است. به طور کلی انتظار می رود رستوران های با سرویس کامل نسبت به رستوران های سریع، غذا و خدمات بهتری داشته باشند.

 

یک خدمتکار خوب آموزش دیده و دوستانه برای بسیاری از مشتریان رستوران مهم است.

به طور کلی، بزرگسالان نگران راحتی کلی در یک رستوران هستند. بسیاری از مشاغلی که می توانند خدمات سریع ارائه دهند، از داشتن خدمتکار خوب آموزش دیده و دوستانه خوشحال هستند. البته جذابیت یک رستوران سریع فقط به جوانان محدود نمی شود. علاوه بر این، در حالی که رستوران ‌هایی که خدمتکار خوب آموزش دیده و دوستانه دارند برای بسیاری از مردم جذاب هستند، معمولاً به دلیل عواملی غیر از راحتی، نرخ رضایت کمتری نسبت به رستوران ‌های با خدمات کامل دارند.

یکی از عواملی که بر رضایت مشتری رستوران تأثیر می گذارد، کیفیت غذا است. مطالعات نشان می‌دهد که مشتریان مسن ‌تر معمولاً بیشتر از سایر گروه‌ های سنی به کیفیت وعده های غذایی اهمیت می‌ دهند. مشتریان در مورد کیفیت کلی وعده های غذایی به عوامل مختلفی اهمیت می دهند، و اینکه چه عناصری بیشتر به آن ها اهمیت می دهند به جمعیت شناسی و تجربه ای که در یک رستوران خاص به دنبال آن هستند بستگی دارد. خوش طعم بودن غذا و ارائه آن نیز به کیفیت کلی غذا کمک می کند. قیمت گذاری ، خدمات سریع و فضای کلی از جمله عواملی هستند که بر رضایت مشتری در رستوران ها تأثیر می گذارند.

کیفیت خدمات عامل مهمی برای رستوران  ‌های با سرویس کامل است زیرا معمولاً گرا ن‌تر از رستوران‌ هایی با خدمات سریع هستند. عوامل زیادی در کیفیت کلی خدمات در یک رستوران نقش دارند، مانند اینکه مشتریان چقدر نسبت به هر یک از کارکنان رستوران که با آن ها تعامل دارند، احساس مثبتی دارند. برخی از مشتریان ممکن است بیشتر به تعاملات اجتماعی با کارکنان خدمت کنند، در حالی که سایر مشتریان بیشتر بر روی سرعت برداشتن ظروف و پر کردن لیوان  ها تمرکز دارند. اهمیت نسبی این عوامل مختلف اغلب به سبک رستوران و دیدگاه یک مشتری خاص بستگی دارد.

      برای اطلاع بیشتر از کترینگ برای نذری و تهیه غذا محرم و بهترین رستوران های تهران برای تولد  بر روی آن کلیک کنید. 

بهترین راهنما برای نحوه انتخاب یک رستوران خوب

گاهی اوقات، تنها کاری که می ‌خواهیم انجام دهیم این است که یک میز بگیریم و غذا بخوریم. اما هر چند وقت یک بار، ما یک تجربه منحصر به فرد، یک لذت آشپزی یا چیزی فراتر از می خواهیم. بنابراین در اینجا چند نکته برای تجربه یک رستوران عالی وجود دارد. مکان : رستورانی را انتخاب کنید که بتوانید به راحتی از محل خود به آنجا بروید. رانندگی بعد از آن زمانی که می خواهید اوقات خوبی داشته باشید می تواند یک مشکل واقعی ایجاد کند. محیط: گاهی اوقات ممکن است فضای داخلی یک رستوران زیبا و شیک باشد، اما دکور آن مطابق با سلیقه شما نباشد و این حواس شما را درگیر می کند. به جایی بروید که از فضای عمومی آن لذت می برید.

آیا آن ها موسیقی پخش می کنند؟ صدایی در رستوران پخش می شود را بررسی کنید. اگر برای شما خوشایند است که در حین خوردن شام کنار این افراد باشید، میز رزرو کنید.  گاهی اوقات، زمانی که در یک رستوران هستید، باید کار کنید. برای جلساتی که باید در مورد معاملات جدی صحبت کنید، به رستوران هایی با اتاق های خصوصی بروید. خدمات عالی : خدمات خوب در رستوران می خواهید؟ وقتی رستورانی را که دوست دارید پیدا کردید، با پیشخدمت ها دوست شوید. همانطور که با دوستان خود رفتار می کنید با آن ها مهربانانه رفتار کنید و خواهید دید که همیشه خدمات عالی دریافت خواهید کرد.

گاهی اوقات، این پیشخدمت ها فوق العاده  سرشان شلوغ است و شما صد چیز را طلب می کنید. وقتی می بینید که آن ها وسایل زیادی را روی میز شما حمل می کنند، به آن ها فضایی بدهید تا آن را قرار دهند. برخی از چیز های سخت را برای آن ها در برخی از طرف های میز خود قرار دهید. اینها ممکن است چیزهای کوچکی باشند، اما وقتی به آن ها کمک می کنید، تمام تلاش خود را می کنند تا به شما رضایت کامل دهند. هنگام تصمیم گیری در مورد رستوران باید فاکتورهای زیادی را در نظر گرفت، اما ما در بالا به چند نکته اشاره کردیم. این نکات باید به شما در تصمیم گیری بهتر کمک کند. ضروری است و توصیه می شود قبل از تصمیم گیری در مورد هر رستورانی نکاتی مانند موقعیت مکانی، خدمات، محیط، غذا و غیره را در نظر بگیرید، زیرا به شما کمک می کند تا تجربه ای را که می خواهید به دست آورید. 

 

 برای اطلاع از رزو میز و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید در سایت ما عضو شوید یا با رستوران باران تماس بگیرید. 

 

مجموعه رستوران و سفره خانه سنتی باران وقع در میدان هروی ، بلوار گلزار دارای فضایی بسیار زیبا تلفیقی از طرحهای سنتی و مدرن دارای سه طبقه که بصورت مجزا به سه قسمت به  ترتیب از طبقه دوم کافه و سفره خانه سنتی و طبقه اول رستوران شیک باران و طبقه همکف قسمت کترینگ و ارائه سرویس پذیرایی در منزل و یا مکان مد نظر مشتریان می باشد

تماس با ما

آرس و تلفن :

تهران_ میدان هروی _ بلوار گلزار _ بعد از کوچه 15 _ رستوران باران
تلفن : 02122527151