وبلاگ

بهترین کافه قلیان های تهران|کافه قلیون شرق تهران

بهترین کافه قلیان های تهران؛یک چیز مشترک بین همه کافی‌شاپ‌ها، صرف نظر از اینکه در کجای دنیا قرار دارند، وجود دارد، و آن احساس و آرامشی است که از جو به دست می‌آورید، حواس‌پرتی ناشی از تنش‌های افزایش‌یافته در زندگی روزمره و معاشرت با دوستان برای داشتن آن است. زمانی پر از شادی و آرامش اگر دنبال حس خوب هستید و به دنبال بهترین کافه ایران با طراحی شیک و کلاسیک هستید،به کافه رستوران باران بیاید.

 d/بهترین کافه قلیان های تهران

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه ارائه خدمات با ما در تماس باشید.

 

فضا سازی کافی شاپ ها

کافه همیشه فضایی بحث برانگیز در تاریخ ایران مدرن بوده است. این به نوعی نماد مکان مدرنیستی در شهر است: خانه هایی برای کسانی که سبک زندگی سنتی و مرسوم را به چالش می کشند.کسانی که سبک زندگی‌شان را نمی‌توان در جریان اصلی یا سبک زندگی سنتی قرار داد: مکانی برای مقاومت اجتماعی. این کافه‌ها در سال‌های اخیر، پس از یک دوره غیبت نسبی، در سرتاسر تهران دایر شدند.

برخی از این کافه‌ها از استراتژی‌های فضاسازی، فضایی برای خلق یک شخصیت خاص خود استفاده می‌کنند. رفتن به یکی از این کافه ها بیشتر شبیه شرکت در فعالیت های اجتماعی است تا خوردن و آشامیدن. اکثر  طراحی های کافه ها توسط صاحبان آنها طراحی شده اند. به نظر می‌رسد استفاده از مجموعه‌ای از کدهای نشانه‌شناختی معین در آن‌ها با هدف جذب افراد خاص و دفع دیگران و همچنین انتقال پیام‌های آن‌ها بدون ایجاد مزاحمت در تشکیلات باشد. این فصل به شجره نامه این کافه ها و کاوش در رمزهای رد و بدل شده و زبان مشترک آنها می پردازد.

 

کافه ها در ایران

وجود قهوه خانه های به سبک قدیمی در ایران به احتمال زیاد به دوران صفویه و قاجاریه برمی گردد که جزء دسته های شاهنشاهی به شمار می رفتند و در خدمت پادشاهان، خاندان سلطنتی و میهمانان عالی رتبه بودند. اما بعداً عمومی تر شدند و درها به روی مردم عادی باز شد. در آن زمان نوشیدنی هایی مانند چای و قهوه همراه با لوله های آب به نام قلیان (به فارسی قلیان) سرو می شد.

 

چرا باران بهترین کافه ایران است؟

اما در دهه‌های اخیر، کافه‌ها چه از نظر طراحی و چه از نظر مشتری، تغییرات شگرفی را پشت سر گذاشته‌اند. در حدود ده سال گذشته، کافی‌شاپ‌ها نقش‌های مختلفی را در زندگی روزمره جوانان ایرانی و همچنین بزرگ‌ترها بر عهده گرفته‌اند – مکان‌هایی برای گردهمایی، جشن تولد، جلسات کاری، بحث‌های باشگاه کتاب، کار کامپیوتری، و دوستیابی.

البته می توان گفت هر کافی شاپی از نظر طراحی ویژگی های خاص خود را در نحوه دکوراسیون وطراحی دارد. تعداد کافه ها در طراحی و معماری مدرن و کلاسیک در همه جا افزایش یافته است و هر کدام طرفداران و مشتریان خاص خود را دارند. اگر به دنبال احساسات خوب هستید و به دنبال بهترین کافه ایران با طراحی شیک و کلاسیک هستید، به کافه رستوران باران بیایید.

   برای اطلاع بیشتر از رستوران با غذای فرنگی  و رستوران اصیل ایرانی هروی و رستوران شیک در تهران بر روی آن کلیک کنید.

 

تاریخچه بسیار طولانی

دانه های قهوه به عنوان سومین نوشیدنی پرمصرف جهان، پس از آب و چای، در همه جا تقاضای زیادی دارد.

بعد از نفت، قهوه دومین کالای پرمعامله در جهان است که سالانه حدود نیم تریلیون فنجان قهوه مصرف می شود. این امر آن را از کالاهایی مانند گاز طبیعی، طلا، شکر و ذرت برتری می دهد.

اگرچه نوشیدن قهوه در کشور سابقه بسیار طولانی دارد، اما این نوشیدنی به مرور زمان در بین ایرانیان جای خود را به چای از دست داد.

تاریخچه نوشیدن قهوه در ایران به قرن نهم پس از میلاد برمی گردد، زمانی که معتکفان از این نوشیدنی برای کمک به بیدار ماندن در مراسم شبانه استفاده می کردند.

این نوشیدنی در عصر صفویه در قرن شانزدهم میلادی زمانی که یک داروساز معروف رساله ای در مورد خصوصیات قهوه نوشت و آن را به یکی از حاکمان صفوی تقدیم کرد بسیار محبوب شد.

با این وجود، چای همچنان به عنوان نوشیدنی مورد علاقه در ایران باقی مانده است، در حالی که قهوه بیشتر در کافی شاپ ها مصرف می شود که طی سال های گذشته به سرعت در تهران و سایر شهرهای بزرگ گسترش یافته است.

اخیراً در ایران بویژه در میان جوانان، نوشیدن قهوه و کافه‌روی رونق گرفته است.

 d/بهترین کافه قلیان های تهران

کافه ها و فرهنگ کافه در ایران

یک کافه صرفاً مکانی برای خوردن یا نوشیدن نیست. کافه ها همیشه مکان هایی برای دور هم جمع شدن و گپ زدن و همچنین مکانی برای پیدا کردن دوستان جدید بوده اند. حدود 100 سال پیش بود که فرهنگ کافه‌داری جایگزین چایخانه‌های سنتی شد، کافه‌ها به محیطی نسبتاً باز برای بحث در مورد مسائل سیاسی و اجتماعی روز تبدیل شدند. بر همین اساس، بسیاری از نویسندگان و هنرمندان سرشناس این سرزمین، کافه‌ها، پاتوق خود را ساخته و در آنجا با همنوعان خود گذرانده بودند. در ایران، قبل از رایج شدن کافه‌ها، چایخانه‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی بسیار پرطرفدار بودند و امروزه بسیاری از مردم همچنان به این مکان‌ها علاقه دارند. با این حال، حدود 300 سال پیش، مردان بیشتر از این مکان ها برای چت کردن، قلیان کشیدن یا صرف غذا استفاده می کردند. اما با ظهور کافه‌های مدرن‌تر، زنان نیز در این مکان‌ها حضور پیدا کردند و عصر تازه‌ای از مجالس شبانه ایرانی در میان ایرانیان متولد شد.

با این حال، کافه ها صرفاً مکان هایی برای گفتگو در نظر گرفته نمی شوند. ممکن است شخصی به دلایلی به یک کافه برود و یکی دو ساعت را در آنجا سپری کند. همه افراد برای رهایی از خستگی یک روز کاری خسته کننده و شلوغ به مکانی آرام با فضایی آرام نیاز دارند. نوشیدن یک فنجان قهوه داغ در یک کافه جایگزین ایده آلی به نظر می رسد. حتی ممکن است از دمنوش های سنتی ایرانی یا یک فنجان چای سنتی ایرانی لذت ببرید.

 

 کافه‌ کتاب ها مخصوص طرفداران کتاب

کافه‌های کتاب را می‌توان در بسیاری از شهرهای ایران پیدا کرد که پاتوق مناسبی برای علاقه‌مندان به کتابخوانی است که اغلب در یک کافه کتاب جمع می‌شوند تا درباره جدیدترین کتابی که خوانده‌اند بحث کنند. کافه های سینما به زندگی بسیاری از جوانان ایرانی نیز راه یافته و به پاتوق های مساعدی برای علاقمندان سینما و هنرجویان تبدیل شده است. می‌توانید فیلم‌های تازه منتشر شده را تماشا کنید و بعداً در آنجا درباره آن بحث و ارزیابی کنید یا حتی چند ساعتی را صرف تماشای اجرای زنده هنرجویان کنید.

 

کافه ها مناسب بازی ها

 برای طرفداران بازی های ویدیویی، کافه های بازی (همچنین به عنوان گیم نت شناخته می شوند) بهترین مکان برای بسته شدن و دوری از دنیای واقعی و غرق شدن در دنیای مجازی بازی های رایانه ای هستند. کافه ها همچنین مکانی ایده آل برای نوازندگان جوان برای اجرای موسیقی زنده و در نتیجه دیده شدن و شناخته شدن هستند. بنابراین، اکثر کافه ها اجرای زنده موسیقی را به عنوان بخشی از برنامه روزانه خود دارند. بسیاری از جوانان شروع به برپایی و برگزاری مهمانی هایی مانند جشن تولد یا جشن فارغ التحصیلی در کافه ها کرده اند.

 این روند در بین کسانی که طرفدار برگزاری مهمانی های غافلگیرکننده برای دیگران هستند بسیار محبوب شده است. طراحی داخلی و دکوراسیون کافه های ایرانی از تنوع بالایی برخوردار است. اگرچه هنوز تعداد زیادی کافه وجود دارند که طراحی داخلی نسبتاً سنتی ایرانی و غذاهای سبک و دسرهای ایرانی را در منوی خود دارند.

کافه های ایرانی علاوه بر اینکه این روزها مکان خوبی برای نوشیدنی هستند، به مکانی عالی برای میزبانی انواع فعالیت های گروهی مانند مهمانی ها، جشن ها و حتی تماشای یک بازی مهم فوتبال ملی نیز تبدیل شده اند.

 

قهوه ترک

قهوه ترک به عنوان یکی از طعم‌های تاریخی که در پایتخت ایران تهران، پایتخت ایران را به خود جلب می‌کند، با آماده‌سازی، طعم و پیوندهای فرهنگی با غذاهای ترکی مورد توجه قرار می‌گیرد.

در تهران، قهوه ترک در کنار غذاها و کباب های ترکی در سال های اخیر به یکی از طعم های اصیل مورد تقاضا تبدیل شده است. قهوه ترک که در سال 2013 با نام فرهنگ و سنت قهوه ترک در فهرست میراث فرهنگی ناملموس بشریت یونسکو به ثبت رسید، از جمله نوشیدنی هایی است که اخیراً ایرانیان به لطف تهیه، طعم و فضایی که ایجاد می کند، از آن لذت می برند.

   برای اطلاع بیشتر از رستوران خوب در میدان هروی  و رستوران با موسیقی زنده در پاسداران و رستوران با موسیقی زنده  بر روی آن کلیک کنید.

 

تهیه قهوه ترک

تهیه قهوه ترک نیاز به دانش فنی عمیقی ندارد و روش عملی تهیه آن از جمله دلایل مصرف زیاد آن است.

در سال های اخیر مسابقات قهوه ساز ترک در سطح ملی و منطقه ای برگزار شده است. با این کار قهوه سازهای چیره دست ترک در ایران پرورش می یابند. استادکاران قهوه ترک را به روش سنتی درست می کنند و این باعث افزایش تقاضا و علاقه می شود. دسرهای ترکی در این کشور نیز مورد توجه بوده است.

 

چرا کافی شاپ ها اینقدر محبوب هستند؟

کافی ‌شاپ‌ ها که زمانی به‌ عنوان مکانی برای توقف و استراحت در نظر گرفته می‌شدند، اکنون بخشی ذاتی از زندگی مردم هستند که بسیاری از ما هم برای معاشرت و هم برای کار به آن مراجعه می ‌کنیم. و هیچ اشاره ای به کاهش محبوبیت کافی شاپ ها به این زودی وجود ندارد، حتی اگر تجربه کافه ها از زمان ظهور کووید کمی تغییر کرده باشد.

 

اما چطور کافی ‌شاپ‌ ها موفقیت بی‌ سابقه ‌ای را در دنیای دیجیتال داشته ‌اند؟

ما به‌عنوان یکی از سریع ‌ترین و محبوب ترین کافی شاپ های تهران، این رونق را به‌طور مستقیم تجربه کرده‌ایم، و ما را ترغیب می‌کند تا به دلایل متعددی بپردازیم که چرا کافی ‌شاپ ‌ها همچنان قسمت مهمی از زندگی انسان ها هستند. اول از همه، مردم سفر به کافی شاپ محلی خود را دوست دارند، زیرا دوست دارند قهوه بنوشند. با تنوع روزافزون و گزینه های سفارشی سازی که اکنون در دسترس است، راه های بیشتری برای لذت بردن از قهوه ما از همیشه وجود دارد. و فراموش نکنیم که اکثر کافی‌شاپ‌های خوب، انواع غذاها و نوشیدنی‌های غیر قهوه را نیز سرو می‌کنند

 

قهوه حرفه ای و با کیفیت

دلیل دیگری که مردم نمی توانند از کافی شاپ محلی خود دوری کنند، کیفیت قهوه ای است که ارائه می شود. وقتی به یک کافه می‌روید، یک کافه خبره می‌تواند حتی پیچیده‌ترین قهوه‌ها را هم به راحتی درست کند این نوع از قهوه ها را نمی توان در خانه ها پیدا  کرد.

با قهوه سازهای حرفه ای، قهوه ممتاز، مشتری تجربه نهایی قهوه را به دست می آورد که برای بسیاری در خانه نمی توان به آن دست یافت. برای یک قهوه‌خور معمولی، این راحت‌ترین راه برای لذت بردن از قهوه با کیفیت بالا است.

این مکان‌ها همچنین می‌توانند به‌عنوان فضاهای چند منظوره عمل کنند که در آن رویدادها می‌توانند میزبانی شوند و بار دیگر از جامعه محلی حمایت کرده و آن را گرد هم بیاورند. از آنجایی که کار از خانه و ساعات کاری انعطاف‌پذیر محبوب‌تر می‌شود، افراد بیشتری از دفتر معمول خود بیرون می روند تا حداقل بخشی از روز کاری را صرف راه‌اندازی مغازه در یک کافه کنند.

 

چرا کافی شاپ ها محل کار محبوب هستند؟

برای اطمینان از اینکه کافی‌شاپ‌ها برای مشتریان خود جذاب و محبوب باقی می‌مانند، کافه‌ها باید اقدامات بهداشتی و سلامتی خود را رعایت کنند. این شیوه‌ها شامل مواردی مانند ارائه گزینه‌های بیشتر است که نیازهای غذایی خاص مانند گزینه‌های بدون گلوتن و کم قند را برآورده می‌کند. همچنین انتظار داریم که شاهد محبوبیت مداوم با علاقه به خدمات کلیک و جمع آوری باشیم تا اطمینان حاصل شود که مشتریان می توانند از قهوه حرفه ای درجه یک برای زمانی که در حال کار کردن هستند لذت ببرند.

 d/بهترین کافه قلیان های تهران

طراحی کافی شاپ

جذب مشتری به کافی شاپ ها اولویت اصلی است و یکی از راه های عالی برای جوان سازی کافی شاپ طراحی است. در حالی که طراحی کافی شاپ باید همیشه راحتی را ارائه دهد و یک محیط اجتماعی ایجاد کند، مناطقی که مشتریان می توانند در آرامش کار کنند نیز ضروری است زیرا محبوبیت سبک زندگی کار از راه دور و ترکیبی افزایش می یابد. میزها یا غلاف‌های مجزا محبوب‌تر می‌شوند، زیرا به کارگران خارج از دفتر اجازه می‌دهند فضای کمتر و در عین حال پرباری برای کار داشته باشند.

    برای اطلاع بیشتر از رستوران سنتی تهران  و بهترین رستوران هروی و رستوران در پاسداران تهران بر روی آن کلیک کنید.

 

نحوه درست کردن قهوه در کافه

برای بسیاری از افراد، قهوه بخشی حیاتی از برنامه روزانه آنها است، به خصوص اولین فنجان صبحگاهی. اما هیچ کس قهوه ای تلخ و کم طعم را نمی خواهد. نکات ما در مورد چگونگی ایجاد بهترین فنجان قهوه با یک کافه تضمین می کند که می توانید قهوه بی کیفیت را در گذشته در خانه بگذارید.

 

طرز تهیه قهوه کافه

ایجاد یک قهوه لذیذ و لذیذ با استفاده از یک کافه بسیار ساده است و تنها به چند مرحله نیاز دارد تا بتوانید به خوبی دم کنید که در کافی شاپ محلی خود تهیه می کنید.

کافه را گرم کنید. کافه خود را با آب جوش در حال جوش بشویید. این اجازه می دهد تا دمای قهوه ساز هنگام دم کردن حفظ شود و بهترین استخراج را ایجاد کند.

دانه های قهوه را اندازه و آسیاب کنید. 56 گرم قهوه (تقریباً 8 قاشق غذاخوری) را اندازه بگیرید و آن را آسیاب کنید تا قوامی مانند پودر سوخاری به دست آید.

قهوه را اضافه کنید. پس از آماده شدن کافه، آب داغی که برای حفظ دمای قهوه ساز استفاده می شود را بردارید و قهوه را به کافه خالی اضافه کنید.

آب داغ اضافه کنید. پس از قرار دادن قهوه در کافه، آب جوش در حال جوش را اضافه کنید و آن را تا نیمه پر کنید تا تفاله ها اشباع شود. حتماً به محض اضافه کردن آب، تایمر شمارش را شروع کنید.

هم بزنید. وقتی تایمر شمارش به 1 دقیقه رسید، از قاشق چوبی برای شکستن پوسته (لایه بالایی) استفاده کنید و هم بزنید.

آب گرم بیشتری اضافه کنید. حالا که پوسته آن شکسته شده، کافه را تا بالای آن با آب داغ پر کنید. دربآن را ببندید و اجازه دهید تا قهوه کاملا دم بکشد. هنگامی که تایمر شمارش به 4 دقیقه رسید، فشار را به آرامی و محکم فشار دهید.

قهوه دم شده خود بریزید و لذت ببرید. پس از آن قهوه تازه دم و آماده شده خود را در لیوان دلخواه خود بریزید. اطمینان حاصل کنید که قهوه خود را فوراً سرو می کنید، در غیر این صورت تفاله های قهوه به استخراج ادامه می دهند و به دلیل ماندن بیش از حد تفاله قهوه، طعم تلخی به قهوه می دهند.

 

چه نوع آسیاب قهوه برای یک کافه بهتر است؟

هنگام استفاده از کافه، توصیه می کنیم از قهوه آسیاب شده درشت استفاده کنید. روش کافه شامل غوطه ور شدن کامل قهوه در طول زمان دم کردن است، بنابراین آسیاب بزرگتر و درشت تر برای ایجاد یک فنجان قهوه عالی مورد نیاز است.

 

نوشیدنی های مخصوص

نوشیدنی های خاص اخیراً بر صنعت قهوه چیره شده اند. تقاضا برای نوشیدنی های قهوه منحصر به فرد و با کیفیت بالا، از نوشیدنی های قهوه ای تا سرد دم، هیچ نشانه ای از کاهش سرعت را نشان نمی دهد. بسیاری از کافی شاپ ها به ارائه انواع نوشیدنی های تخصصی ادامه می دهند تا رضایت همه مشتریان را جلب کنند.

    برای اطلاع بیشتر از کافه های قلیون دار تهران  و کترینگ شرکت ها و سازمان ها و غذا برای مراسم ختم بر روی آن کلیک کنید.

 f/بهترین کافه قلیان های تهران

قهوه محبوب است

صدها سال است که قهوه یک نوشیدنی دوست داشتنی بوده و هنوز نشانه هایی از خارج شدن از مد را نشان نداده است با اشکال مختلفی که این نوشیدنی بسیار محبوب وارد می شود، جای تعجب نیست که چرا مردم کاملاً از آن لذت می برند. یک پایگاه مشتری برای قهوه وجود دارد و همیشه وجود خواهد داشت. در حالی که قهوه جاذبه اصلی است، راه های زیادی برای فروش و مزیت های کافی شاپ وجود دارد. از ناهارهای سبک و غذاهای پخته گرفته تا نوشیدنی‌های جایگزین مانند شکلات داغ و چای سرد، چیزی برای همه در کافی‌شاپ وجود دارد.

 

 برای اطلاع از رزو میز و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید در سایت ما عضو شوید یا با رستوران باران تماس بگیرید.

مجموعه رستوران و سفره خانه سنتی باران وقع در میدان هروی ، بلوار گلزار دارای فضایی بسیار زیبا تلفیقی از طرحهای سنتی و مدرن دارای سه طبقه که بصورت مجزا به سه قسمت به  ترتیب از طبقه دوم کافه و سفره خانه سنتی و طبقه اول رستوران شیک باران و طبقه همکف قسمت کترینگ و ارائه سرویس پذیرایی در منزل و یا مکان مد نظر مشتریان می باشد

تماس با ما

آرس و تلفن :

تهران_ میدان هروی _ بلوار گلزار _ بعد از کوچه 15 _ رستوران باران
تلفن : 02122527151