وبلاگ

تشریفات مراسم یادبود|برگزاری مراسم ترحیم در تهران

تشریفات مراسم یادبود ؛ وقتی یکی از عزیزان از دنیا می رود، برنامه ریزی یک مراسم یادبود مناسب می تواند دشوار باشد. و اگر دوست یا یکی از اعضای خانواده شما زندگی سنتی نداشته باشد، یک یادبود سنتی ممکن است ادای احترام مناسبی نباشد.

 

v/تشریفات مراسم یادبود

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه ارائه خدمات با ما در تماس باشید.

 

 مراسم یادبود چیست؟

به طور سنتی، یک تشریفات مراسم خاکسپاری برای گرامیداشت و ادای احترام به زندگی یک عزیز طراحی شده است. مراسم یادبود می تواند توسط هر کسی ترتیب داده شود، اما معمولا اعضای نزدیک خانواده یا دوستان این مراسم را ترتیب می دهند.

مرسوم است که پس از مراسم تشییع جنازه یا یادبود، پذیرایی برگزار می شود. این رویداد به عزاداران این فرصت را می دهد که از یکدیگر حمایت کنند، خاطرات شیرین خود را به اشتراک بگذارند  و با باز ماندان  احساس هم دردی کنند. پذیرایی می تواند از یک ضیافت مجلل در یک رستوران مجلل گرفته تا در منزل فرد متفاوت باشد.  رستوران باران  خدمات تشریفات مراسم یاد بود را نیز در شان و منزلت خانواده متوفی برگزار می کند.

هیچ قانون سخت و سریعی برای سازماندهی این مراسم پس از تشییع جنازه وجود ندارد، بنابراین این شما هستید که تصمیم می گیرید بودجه شما چقدر می تواند گنجانده شود و فکر می کنید که عزیزتان چه چیزی می خواست. حتی اگر سرمایه شما محدود باشد، راه های کمی برای سازماندهی یک میهمانی به یاد ماندنی، زیبا و عمیقا شخصی وجود ندارد.

مراسم یادبود به خانواده ها این فرصت را می دهد که به عزیزان خود احترام بگذارند. بر خلاف مراسم تشییع جنازه سنتی، مراسم یادبود شامل حضور تابوت نیست. مراسم یادبود را می توان با هر سلیقه و بودجه ای تطبیق داد و آن را به انتخابی محبوب در میان خانواده ها تبدیل کرد.

 

کجا باید پذیرایی را میزبانی کنید؟

هنگام فکر کردن به محل پذیرایی، مهم است که تعداد افراد ممکن در آن شرکت کنند. متداول‌ترین مکان‌ها در خانه یکی از اقوام دوست نزدیک و یا یک سالن ضیافت، یا در یک اتاق پذیرایی تعیین‌شده در محل تشییع جنازه است. رستوران‌های محلی یکی دیگر از گزینه‌های محبوب هستند زیرا میزان آماده‌سازی غذا را کاهش می‌دهند و طیف وسیعی از قیمت‌ها و گزینه‌های منو را ارائه می‌دهند. اگر آب و هوا اجازه می دهد، پارک ها یا سایر مکان های بیرونی می توانند پس زمینه طبیعی منظره ای را برای رویداد شما ارائه دهند.

 

دلایلی برای پذیرایی پس از تشییع جنازه

پذیرایی یا گردهمایی پس از تشییع جنازه فرصت خوبی است تا مردم با هم وقت خود را سپری کنند و از فرد فوت شده یاد کنند. مراسم تشییع جنازه اغلب افرادی را گرد هم می آورد که ممکن است مدتی یکدیگر را ندیده باشند، و یک پذیرایی همچنین فرصتی را برای افراد فراهم می کند تا دوباره با هم ارتباط برقرار کنند.

از آنجایی که بسیاری از مراسم تشییع جنازه رویدادهای رسمی و غم انگیز هستند، یک پذیرایی همچنین فضای معمولی و آرام تری را برای مردم فراهم می کند تا با یکدیگر احساس هم دردی کنند.

   برای اطلاع بیشتر از بهترین رستوران هروی و تماشای جام جهانی 2022 در رستوران  و تماشای دورهمی جام جهانی قطر بر روی آن کلیک کنید. 

 

محل برگزاری مراسم تشییع جنازه

یک پذیرایی می تواند در خانه یکی از اعضای خانواده یا دوستان، در رستوران، فضای رویداد یا یک سالن اجتماعی در یک مکان مذهبی برگزار شود. برخی از خانه های عزا نیز دارای فضاهایی هستند که می توان در آن پذیرایی برگزار کرد.

اگر می‌خواهید در محل تشییع جنازه پذیرایی کنید، ما در رستوران باران این خدمات را نیز برای شما انجام میدهیم تا بهترین پذیرایی را در محل مورد نظر با انتخاب منو دلخواه برایتان انجام دهیم.

 

مکان مراسم یادبود

مراسم یادبود ممکن است در هر مکانی برگزار شود. بسیاری از مردم مکان‌هایی را با اهمیت شخصی انتخاب می‌کنند، مانند یک رستوران خوب و بزرگ و مورد علاقه شما در تهران تا همه نیاز های مربوط به برگذاری بهترین و مناسب ترین مراسم یادبود عزیزتا را در آن براورده کنیم.

اگر از سنت های مذهبی پیروی می کنید، ممکن است بخواهید مراسم یادبود را در محل عبادت خود برگزار کنید. رهبران مذهبی آنجا می توانند به شما در برنامه ریزی و هماهنگی مراسم یادبود کمک کنند.

 

ویژگی های خدمات یادبود

هیچ ساختار رسمی برای مراسم یادبود وجود ندارد. مانند مراسم تدفین سنتی، مردم ممکن است به طرق مختلف در مراسم یادبود شرکت کنند، از جمله خواندن یا دعا و یا به اشتراک گذاشتن خاطره شخصی که فوت کرده است. اگر می خواهید یک مراسم یاد بود با شکوه برگزار کنید میتوانید رستوران باران را انتخاب نماید.

 

d/تشریفات مراسم یادبود

پذیرایی مراسم پس از یادبود

پس از مراسم یادبود، پذیرایی معمول است که می تواند در یک رستوران خوب در تهران برگزار شود . رستوران باران آماده پذیرایی از شما برای برگزاری هر چه بهتر مراسمات یاد بود خواهد بود.

پذیرایی پس از تشییع جنازه یک گردهمایی اجتماعی پس از مراسم خاکسپاری است که در آن عزاداران می توانند داستان هایی را درباره متوفی به اشتراک بگذارند. غذا معمولا سرو می شود. به عنوان راهی برای ارتباط بیشتر افراد استفاده می شود.

مراسم تشییع جنازه متداول است اما شما تعهدی به میزبانی ندارید. ممکن است برای شما خیلی زیاد باشد. اگر غرق غم و اندوه هستید، ممکن است انرژی لازم برای انجام هیچ کاری را نداشته باشید.

چیزی که باید به آن فکر کنید، انتظارات خانواده است. آیا اکثر مردم از شما انتظار دارند که پذیرایی کنید؟ انجام ندادن این کار، در آن صورت، عجیب تلقی خواهد شد. شما باید خودتان را برای افراد کنجکاو توضیح دهید.

اگر فکر می کنید که اکثر مردم منتظر یک مراسم تشییع جنازه هستند، اما نمی خواهید خودتان آن را برنامه ریزی کنید.

در اینجا کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید.

 با افرادی که به شما نزدیک هستند ارتباط برقرار کنید.

تقسیم تعهدات برنامه ریزی با افراد دیگر کار شما را آسان تر می کند. و به فکر یک رستوران جهت تشریفات مراسم یادبود باشید تا کارها را برایتان آسان نماید

 

یک رستوران اجاره کنید

اگر نمی توانید در خانه خود میزبانی کنید، باید یک رستوران خوب و در شان خود اجاره کنید. این باعث افزایش هزینه های شما می شود، اما همه چیز را راحت تر می کند.مراسم تشییع جنازه راه خوبی برای ابراز اندوه شماست.

 

غذا خوردن بعد از مراسم تشییع جنازه

اگر چیزی وجود داشته باشد که بتوان آن را درست تصور کرد، این واقعیت است که مردم در وعده های غذایی دور هم جمع می شوند. اگرچه ممکن است ایده عجیبی به نظر برسد غذا خوردن بعد از مراسم این یک سنت مرسوم است که راه به جایی نمی برد. پس از پایان مراسم تشییع جنازه، خانواده ها معمولاً پذیرایی می کنند تا بتوانند زمان بیشتری را با هم داشته باشند 

   برای اطلاع بیشتر از  کافه برای تماشای فوتبال و  تماشای دورهمی دربی در رستوران باران و  تماشای دورهمی فوتبال در رستوران بر روی آن کلیک کنید.

 

موارد مورد علاقه شما

افراد منحصر به فرد زیادی برای سفارشی کردن یک مراسم تشییع جنازه وجود دارد، اما لازم نیست در خود این خدمات توقف کنید. همچنین می توانید با سرو غذاهای مورد علاقه عزیزانتان، در رستوران باران پذیرایی پس از سرویس را به همان اندازه سفارشی کنید.

 

منو  یک رستوران برای تشریفات مراسم یادبود

خشنود کردن همه افراد در هر رژیم غذایی با هر محدودیتی که ممکن است در بین کسانی که در پذیرایی حضور دارند وجود داشته باشد، سخت است. یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که به سادگی یک رستوران با تنوع زیادی در منو انتخاب کنید و یک اتاق خصوصی رزرو کنید. هر کسی که می‌آید می‌تواند هر چیزی را که دوست دارد سفارش دهد، و یک نفر می‌تواند صورتحساب را به عنوان بخشی از هزینه‌های تشییع جنازه دریافت کند.به این ترتیب، همه چیزهایی را دریافت می کنند که می توانند بخورند، و هیچ کس نباید نگران این باشد که چه چیزی برای کل گروه بهترین است.

 

برگزاری مراسم یادبود در رستوران

رستوران غذا بخش بزرگی از زندگی بیشتر مردم را تشکیل می دهد، بنابراین یک رستوران جایگزین عالی برای مراسم تشییع جنازه است. میزبانی یک گردهمایی غیررسمی یا خدمات در غذاخوری مورد علاقه یک نفر به همه اجازه می دهد از یک وعده غذایی با هم به افتخار یک فرد خاص لذت ببرند.

برگزاری یادبود خود در رستوران باران ممکن است راه حل مناسبی باشد. ما با کارکنان رویداد محل برگزاری هماهنگ خواهیم کرد تا تمام جزئیات را برنامه ریزی کنیم. تجهیزات خود را راه اندازی کرده و بر تمام جزئیات در طول مراسم یادبود نظارت کنید.

رستوران باران می تواند در مورد گزینه های پذیرایی مراسم تشییع جنازه به شما کمک کند. در زیر اطلاعات کلی برای کمک به شروع فرآیند آورده شده است. ما درک می کنیم که فرآیند برنامه ریزی باید به موقع، کارآمد و بدون استرس باشد. لطفاً مستقیماً با ما تماس بگیرید تا بتوانیم در این زمان دشوار به شما کمک کنیم.

 

پذیرایی در رستوران باران برگزار شد

برای تعیین تعداد مهمانان، به شما پیشنهاد می کنیم که اعضای خانواده و دوستان نزدیک خود را حساب کنید. ما یک محدوده برای تعداد مهمانان درخواست می کنیم تا آماده شویم.

از شما فقط برای شماره ای که در پذیرش حضور دارند هزینه دریافت می شود

می‌توانید ماشین‌هایتان را در پارکینگ ما بگذارید و از خانه تشییع جنازه بخواهید که شما را تحویل بگیرد. به این ترتیب، شما مجبور نیستید پس از مراسم خاکسپاری، برای تحویل خودروهای خود به محل تشییع جنازه برگردید.

در صورت درخواست، می توانیم برای خانواده میز رزرو کنیم.

 

غذا

انواع غذاهایی که ممکن است کسی برای یک مراسم تشییع جنازه ایرانی سرو کند، می‌تواند به صورت موردی متفاوت باشد. گفتنی است، حلوا یک انتخاب سنتی است. هیچ دستور رسمی برای این شیرینی وجود ندارد، اما تقریباً همیشه شامل شکر، کره و آرد است.

همچنین خوردن خرما در ایام عزا برای ایرانیان غیر معمول نیست. خرما علاوه بر اینکه جزء اصلی غذاهای ایرانی است، انرژی زیادی به همراه می‌آورد که می‌تواند هنگام سوگواری از دست دادن عزیزانتان مفید باشد، زیرا ممکن است یک فرد سوگوار اشتهای زیادی برای یک وعده غذایی با ارزش‌تر نداشته باشد.

   برای اطلاع بیشتر از کافه برای شب یلدا  وپخش مستقیم بازی استقلال و پرسپولیس در کافه و پخش بازی های استقلال در بهترین رستوران تهران  بر روی آن کلیک کنید. 

 

موسیقی

موسیقی در مراسم تشییع جنازه ایرانی معمولاً از انتخاب های کلاسیک ایرانی تشکیل می شود. این امر اهمیت مراسم تدفین و تشییع جنازه را برجسته می کند. بسیاری از مراسم مهم ایرانی نیز شامل موسیقی کلاسیک ایرانی است.

از آنجایی که موسیقی کلاسیک به طور انحصاری ابزاری است، ممکن است در مراسم تدفین ایرانی هیچ آهنگ مراسم خاکسپاری واقعی وجود نداشته باشد، بنابراین احتمالاً نیازی به آواز خواندن با هیچ کدام نخواهید داشت.

 

آداب معاشرت در یک تشییع جنازه ایرانی

ماهیت مذهبی یک مراسم ختم ایرانی، آداب مناسب را بسیار مهم می کند. این نکات به شما کمک می کند بفهمید که در مراسم تشییع جنازه ایرانی چه کارهایی را باید انجام دهید و چه کارهایی را نباید انجام دهید.

یک غذای مشترک پس از تشییع جنازه یک مراسم دیرینه برای خداحافظی با وقار است.

ما غذای بعد از خاکسپاری را ترتیب می دهیم و مطابق میل شما ترتیب می دهیم.

می دانیم که دشوار است بدانیم چه تعداد مهمان از قبل در مراسم تشییع جنازه شرکت خواهند کرد. به همین دلیل است که ما با شما در مورد حداقل تعداد بشقاب به توافق رسیدیم، اما در عین حال، در صورتی که تعداد مهمانان بیش از حد انتظار باشد، آماده هستیم.

خوشحال می شویم در این روز مهم با یک وعده غذایی مناسب در مراسم تشییع جنازه از شما حمایت کنیم و پیشاپیش از اعتمادی که به ما می کنید سپاسگزاریم.

 

 برای اطلاع از رزو میز و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید در سایت ما عضو شوید یا با رستوران باران تماس بگیرید. 

مجموعه رستوران و سفره خانه سنتی باران وقع در میدان هروی ، بلوار گلزار دارای فضایی بسیار زیبا تلفیقی از طرحهای سنتی و مدرن دارای سه طبقه که بصورت مجزا به سه قسمت به  ترتیب از طبقه دوم کافه و سفره خانه سنتی و طبقه اول رستوران شیک باران و طبقه همکف قسمت کترینگ و ارائه سرویس پذیرایی در منزل و یا مکان مد نظر مشتریان می باشد

تماس با ما

آرس و تلفن :

تهران_ میدان هروی _ بلوار گلزار _ بعد از کوچه 15 _ رستوران باران
تلفن : 02122527151