وبلاگ

منو غذا رستوران|منو رستوران|منو غذا رستوران تهران

منو غذا رستوران؛ منو قلب و روح یک رستوران است. این یکی از نقاط تماسی است که مشتریان از طریق آن با رستوران شما ارتباط برقرار می کنند و بر اساس تصورشان تصمیم می گیرند که آیا می خواهند در آنجا غذا بخورند یا نه. اگرچه ظاهر یک منو ممکن است مشتریان را جذب کند، اما بسیار بیشتر از این است. منوی رستوران با طراحی هوشمندانه می تواند سود بالایی به همراه داشته باشد زیرا می تواند بر انتخاب مشتریان تأثیر بگذارد و آنها را وسوسه کند که بیشتر سفارش دهند. اینجاست که یک سیستم مدیریت قوی منوی رستوران وارد عمل می شود.و رستوران باران بهترین رستوران هروی است .

جای تعجب نیست که سیستم مدیریت منو به سرعت در حال تبدیل شدن به یک پدیده در صنعت خدمات غذایی در سراسر جهان است. این سیستم‌ها به رستوران‌داران اجازه می‌دهند تا دستور العمل‌های خود را توسعه دهند یا تغییر ساختار دهند، داده‌های تغذیه‌ای و آلرژن‌های مربوط به مواد غذایی را ارائه دهند

 x/منو غذا رستوران

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه ارائه خدمات با ما در تماس باشید.

 

پشتیبانی چند زبانه

مشتریانی با پیشینه های زبانی مختلف ممکن است از رستوران شما دیدن کنند، و زمانی که از رستوران شما بازدید کنند، از خواندن یک منو به زبان خود هیجان زده خواهند شد. ویژگی چند زبانه به مشتریان این امکان را می دهد که منو را به زبان دلخواه خود مانند اسپانیایی، انگلیسی، عربی و غیره تغییر دهند. علاوه بر این، می تواند یک ویژگی ارزشمند برای کارکنان باشد زیرا در تعامل با زبان دلخواه خود راحت تر خواهند بود.

 

نحوه طراحی منوی فروش

به عنوان یک رستوران‌دار، می‌دانید که برداشت اولیه همه چیز است. چه مهمانان بالقوه از کنار رستوران شما عبور کنند و به دنبال یک غذاخوری خوشمزه باشند یا گزینه های تحویل را در وب سایت شما بررسی کنند یا یک برنامه شخص ثالث برای پیک نیک حیاط خلوت خود، شما باید به سرعت توجه آنها را جلب کنید.

منوی شما اولین فرصت شما برای شگفت‌انگیز کردن مشتریان است، با در نظر گرفتن 77 درصد از غذاخوری‌ها، قبل از انتخاب غذا، منوی رستوران را انتخاب می‌کنند. این امر به ویژه در فضای آنلاین صادق است، زیرا مشتریان بالقوه در هنگام صرف غذا، مناظر، محیط، یا کارکنان دلپذیری را که در آن غذا می‌خورند، تجربه نمی‌کنند.

    برای اطلاع بیشتر از رستوران خوب در میدان هروی  و رستوران با موسیقی زنده در پاسداران و رستوران با موسیقی زنده  بر روی آن کلیک کنید.

 

از عکاسی مهیج مانند بازار مدرن برخوردار شوید

یک عکس با کیفیت بالا از یک سالاد پر جنب و جوش با مواد تازه یا پنیر که روی سیب زمینی سرخ شده با دست آب می شود، فقط شکم شما را غرغر نمی کند در واقع می تواند حجم تحویل شما را تا 15 درصد افزایش دهد. عکاسی منوی مدرن مارکت زنجیره‌ای سالم و سریع و غیررسمی از رنگ‌های روشن و نمای چشم برنده برای نمایش غذاهای خاص خود استفاده می‌کند.

طراحی منوی خود را با عکس هایی که جذاب و معرف غذای در حال سرو هستند، بهینه کنید. ارائه، نور، و زوایای ملاحظات مهم هستند - اما سازگاری و اصالت نیز مهم هستند. مشتریان شما باید بتوانند یک غذا را به صورت آنلاین ببینند و هر بار که سفارش می دهند، همان ارائه و کیفیت را دریافت کنند.

عکاسی اشتها آور یک راه عالی برای بهبود منوی رستوران شما است - اما نباید در همین جا متوقف شوید. ظروف شما داستانی را بیان می کنند. به مشتریان در مورد مواد تشکیل دهنده، آماده سازی و طعم معطر غذای خود با توضیحاتی دلچسب که به سوالاتی که ممکن است هنگام صرف غذا از پیشخدمت خود می پرسیدند، بینشی بدهید.

به طرز تهیه غذا توجه کنید، سپس محبوبیت، منشأ یا طعم منحصر به فرد آن را با صفت های توصیفی و افعال بازیگوش به اشتراک بگذارید. در حالی که صحبت کردن در مورد غذا آسان است، به یاد داشته باشید که توضیحات خود را کوتاه نگه دارید تا از اضافه بار اطلاعات جلوگیری کنید.

 D/منو غذا رستوران

 یک منوی ماموریت محور

خوردن، آماده کردن و دور هم جمع شدن اطراف غذا ارتباط زیادی با اینکه ما چه کسی هستیم و به چه چیزی اهمیت می دهیم دارد. با منوی ماموریت محور که ارزش های اصلی و آرزوهای برند شما را برجسته می کند، رنگ واقعی خود را به مشتریان نشان دهید.

برای تعیین هزینه های خود، آیتم های منو را بر اساس میزان سود و محبوبیت دسته بندی کنید تا بفهمید چه چیزی را باید از منو حذف کنید یا به آن توجه بیشتری کنید – به این ترتیب، می توانید سود را به حداکثر برسانید و مطابق با آن آشپزخانه خود را ذخیره کنید.

به طور استراتژیک در مورد نحوه گنجاندن قیمت در منوی خود نیز فکر کنید. برخی از منوهای رستوران‌ها، بر روی غذا و طعم تمرکز می‌کنند - به جای اینکه مشتریان چقدر قرار است هزینه کنند. منوی انها هزینه غذا را نشان نمی‌دهد تا زمانی که برای سفارش اقدام نکنید - بنابراین به جای نگرانی در مورد هزینه، مشتریان ابتدا به سمت طعم لذیذ جذب می‌شوند.

 

ایجاد بخش های منو

هنگام ایجاد بخش‌های مختلفی که در منوی شما قرار می‌گیرند، باید در نظر بگیرید که چه تعداد آیتم‌های منو دارید و چگونه می‌توان آنها را دسته‌بندی یا تقسیم کرد. به عنوان مثال، آیا می توانید بخش اصلی غذای خود را به غذاها و ساندویچ ها تقسیم کنید؟ یا می توانید آن را به بخش های گوشت گاو، مرغ و غذاهای دریایی تقسیم کنید؟ وقتی نوبت به ایجاد بخش‌ها می‌رسد، بهتر است تا حد امکان خاص باشید تا مشتریان شما به راحتی بتوانند چیزی را پیدا کنند که برایشان جذاب باشد.

 

قالب منو

در اینجا چند ایده دیگر از منوی رستوران وجود دارد که باید هنگام انتخاب چیدمان خود در نظر بگیرید:

    برای اطلاع بیشتر از رستوران با غذای فرنگی  و رستوران اصیل ایرانی هروی و رستوران شیک در تهران بر روی آن کلیک کنید.

 

یک منوی جداگانه برای دسرها ایجاد کنید

یک منوی جداگانه برای دسرهای خود ایجاد کنید. مطالعات نشان داده است که اگر دسرهای شما در منوی اصلی باشد، مشتریان کمتر پیش‌غذا سفارش می‌دهند. به‌علاوه، اگر منوی جداگانه‌ای دارید، می‌توانید آن را روی میز خود بگذارید تا مشتریان در طول وعده‌های غذایی خود مرور کنند و به آن‌ها فرصت دهید تا فکر کنند کدام گزینه دسر را می‌خواهند امتحان کنند.

 

یک منوی نوشیدنی تخصصی داشته باشید

رستوران‌هایی که مجموعه گسترده‌ای از نوشیدنی‌ها یا منوی تعطیلات ویژه دارند، ممکن است بخواهند یک منوی نوشیدنی جداگانه تهیه کنند تا فضای زیادی را اشغال نکنند. ممکن است بخواهید نوشیدنی‌های غیرالکلی محبوب را در منوی اصلی خود بگنجانید، مانند نوشابه، چای سرد یا لیموناد.

 

اقلام گیاهی و بدون گلوتن 

اگر رستوران شما انتخاب زیادی از گزینه های گیاهی، وگان یا بدون گلوتن دارد، ایده خوبی است که بخش های اختصاصی را برای آن موارد اضافه کنید. ایجاد یک بخش جدید، یافتن آیتم‌های منو که می‌توانند میل کنند را برای مشتریان دارای رژیم‌های غذایی جایگزین آسان می‌کند.

 

توجه مشتریان را با منو های جذاب جلب کنید

شما می توانید با قرار دادن یک جعبه ، توجه را به آیتم های منوی خاص، مانند غذاهای ویژه با زمان محدود یا اقلام فصلی جلب کنید. این به محصولات ویژه شما کمک می کند تا از سایر اقلام شما متمایز شوند و چشم مشتریان شما را به سمت آنها جلب کند. همچنین می توانید آنها را در مرکز منو خود قرار دهید تا توجه بیشتری به آنها جلب شود.

 

تعداد صفحات منو را کاهش دهید

تعداد صفحات در منوی شما از همه مهمتر به تعداد آیتم های منو بستگی دارد. اگر منوی شما صفحات زیادی داشته باشد، می تواند مشتریان شما را تحت تأثیر قرار دهد.

متداول‌ترین نوع منو دو صفحه دارد و فضای زیادی را برای فهرست کردن آیتم‌های منو بدون ارائه اطلاعات بیش از حد به شما فراهم می‌کند. اگر طراحی رستوران شما دارای زیبایی مدرن یا معاصر است، به جای استفاده از چندین صفحه، ممکن است صفحه بزرگتر یا طراحی منحصر به فرد را انتخاب کنید.

طراحی منو را انتخاب کنید

قالب منو رستوران

مهم است که سبکی را انتخاب کنید که منعکس کننده مفهوم کسب و کار شما باشد و برای مشتریان شما جذاب باشد. در اینجا چند سبک به شما معرفی می کنیم.

منوهای سطح بالا معمولاً کوتاه هستند و فقط چند مورد در صفحه وجود دارد. تصاویر در صفحه بسیار کم است یا اصلاً وجود ندارد و معمولاً از یک فونت دقیق و شیک استفاده می شود.

مناسب برای کودکان: منوهای رستوران های خانوادگی معمولاً دارای تصاویر و رنگ های روشن زیادی هستند که می توانند علاقه کودک را جلب کنند. همچنین ممکن است بخواهید از یک فونت بزرگ استفاده کنید که به راحتی قابل خواندن و اسکن باشد.

مدرن: منوهای رستوران های مدرن گسترده هستند و طراحی بیشتر به موضوع کسب و کار شما بستگی دارد. اما، بسیاری از مؤسسات مدرن دارای منوهای شیک، با طرح های جالب، تصاویر سفارشی و فونت های شیک هستند.

نوستالژیک: کسب و کارهایی که از نوستالژی سرمایه گذاری می کنند، با افزایش سن و افزایش زمان و صرف زمان بیشتری برای صرف غذا در بیرون از خانه، محبوبیت بیشتری پیدا می کنند تا برای خودشان آشپزی کنند. منوهای آنها معمولاً سبک روستایی و قدیمی و همچنین تصاویر متعدد در هر صفحه دارند. علاوه بر این، اگر انتظار دارید شرکت شما پایگاه مشتریان قدیمی تری داشته باشد، ممکن است بخواهید فونت خود را بزرگتر کنید، بنابراین خواندن آن آسان باشد.

منوی خود را بنویسید

عناصر طراحی خاصی مانند فونت، تصاویر و رنگ ها در طراحی منوها نقش دارند و به شما این امکان را می دهند که به منوی خود شخصیت  ببخشید. شبیه به چیدمان منو، طراحی منوی شما می تواند به ترغیب مشتریان برای خرید اقلام خاص با ارزش کمک کند. در اینجا نکاتی در مورد نحوه انتخاب تصاویر، فونت ها و رنگ ها برای منو و همچنین نحوه نوشتن توضیحات برای غذاهای خود آورده شده است.

 S/منو غذا رستوران

غذای خود را توصیف کنید

نوشتن توضیحات منوی اشتها آور می تواند مشتریان شما را متقاعد کند که چیز جدیدی را امتحان کنند، اطلاعاتی را برای مهمانان مبتلا به آلرژی غذایی یا رژیم های غذایی جایگزین فراهم کند و به مشتریان کمک کند تا غذای مورد علاقه خود را پیدا کنند. به‌علاوه، اگر از نام‌های منحصربه‌فرد برای غذاهای خود استفاده می‌کنید یا غذاهای جهانی زیادی سرو می‌کنید، نوشتن توضیحات منو می‌تواند به مشتریان شما کمک کند تا بفهمند این غذا چیست.

شما باید از توضیحات خود جهت  فهرست کردن مواد موجود در ظرف، و همینطور برای توصیف طعم و بافت غذا هم استفاده کنید. به عنوان مثال، به جای فهرست کردن همه مواد تشکیل دهنده یک سالاد، از صفت ها استفاده کنید تا اشتها آورتر به نظر برسد، مانند این: "سالاد راشل حاوی آرگولای برگ دار، کاهوی رومی ترد، پنیر بز خامه ای، و گردوی شیرین شده است که همگی با یک روغن روکش شده اند. وینگرت توت فرنگی سبک و خوشمزه."

 

از تصاویر در منوی خود استفاده کنید

افزودن تصاویر به منوی شما می‌تواند به مشتریان شما کمک کند تا بدانند چه چیزی را باید انتظار داشته باشند و به آنها ایده‌ای از ظاهر غذاهای شما می‌دهد. اما، تعداد زیادی از تصاویر موجود در منوی شما مفهوم منفی دارند، زیرا بسیاری از مشتریان بسیاری از تصاویر موجود در منو را با رستوران های کم هزینه و کم کیفیت مرتبط می دانند. در اینجا چند نکته مفید وجود دارد تا بتوانید بیشترین بهره را از تصاویر موجود در منوی خود ببرید:

شما باید از بالاترین کیفیت تصاویر موجود در منو استفاده نمایید. اگر تصاویر شما دانه دانه یا خارج از فوکوس هستند، تصور بدی از شرکت شما به مشتریان شما می دهد.

بیش از دو تصویر در یک صفحه استفاده نکنید، مگر اینکه یک مکان خانوادگی دوست داشته باشید.

از تصاویر محبوب ترین یا با ارزش ترین اقلام خود استفاده کنید. استفاده نمودن از چنین تصاویری علاقه مشتریان شما را برمی انگیزد و موجب می شود آنها تمایل بیشتری برای سفارش غذا داشته باشند.

یک طرح رنگی را انتخاب کنید

 

استفاده ازرنگ های جذاب

رنگ هایی که در منوی خود استفاده می کنید چیزهای زیادی در مورد رستوران و برند شما می گویند، بنابراین باید آنها را با دقت انتخاب کنید. علاوه بر این، رنگ هایی که انتخاب می کنید می تواند بر اشتهای مهمانان شما تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال، رنگ‌های روشن مانند قرمز، زرد و نارنجی می‌توانند اشتهای مشتریان شما را افزایش دهند، در حالی که رنگ‌هایی مانند آبی و بنفش می‌توانند مشتریان شما را کمتر گرسنه کنند.

هنگام انتخاب یک طرح رنگ برای منوی خود، همچنین می خواهید مطمئن شوید که رنگ های شما مکمل یکدیگر هستند و یک تم ثابت دارید. علاوه بر این، طرح رنگ شما باید با برند تجاری شما همخوانی داشته باشد. بنابراین، شما نمی خواهید یک منوی آبی برقی داشته باشید یا یک منوی قهوه ای خنثی در یک رستوران دوستدار کودک داشته باشید.

    برای اطلاع بیشتر از رستوران تهران  و بهترین رستوران تهران  و رستوران برای ختم و ترحیم  بر روی آن کلیک کنید.

 

یک قلم منو و تایپوگرافی انتخاب کنید

فونتی که استفاده می‌کنید معمولاً هنگام طراحی منو نادیده گرفته می‌شود، اما یک فونت خوب می‌تواند به شما در تسهیل فروش کمک کند. در اینجا چند نکته بسیار مهم برای انتخاب بهترین فونت در منوی شما وجود دارد:

اندازه قلم آیتم های منوی خود را بزرگتر از قیمت های خود کنید. اگر قیمت‌های شما خیلی برجسته نمایش داده می‌شوند، مشتریان ارزان‌ترین کالا را به‌جای چیزی که بیشتر برایشان جذاب است، اسکن می‌کنند.

می توانید از حروف بزرگ و پررنگ برای نام اقلام خود استفاده کنید، اما از حروف کوچک و حالت معمولی هنگام توصیف ظرف استفاده کنید.

کافه رستوران باران واقع در میدان هروی از بهترین رستوران با موسیقی زنده درتهران می باشد جهت رزرو با ما تماس بگیرید.

 

5 دلیل اصلی برای به روز رسانی منظم منوهای رستوران

نیازی نیست منو را به طور مکرر تغییر دهید. به روز رسانی گهگاهی آن مزایای رستوران شما را به همراه خواهد داشت. در اینجا نکات مثبت به روز رسانی آمده است:

 

1. به روز نگه داشتن کسب و کار

درست مانند سایر انواع کسب و کار ، کسب و کار در رستوران نیز دارای روندهایی است و مشتریان می توانند سلیقه خود را تغییر دهند. تغییر منو رستوران شما را به روز نگه می دارد ، مشتریان جدید را جذب می کند و علایق جدیدی را ایجاد می کند. همچنین می‌ توانید روندهای غذایی مانند پیدایش سبک زندگی گیاه ‌خواری، مواد اولیه محلی و مواد خاصی دیگری را نیز داشته باشید.

 

2. کاهش هزینه ها

بسیاری از رستوران ها به طور دوره ای منوی خود را تغییر می دهند تا با فصول خاصی سازگار شوند. منوی رستوران ممکن است از مواد فصلی مانند میوه‌ ها ، ماهی یا سبزیجات خاص استفاده کند. استفاده از مواد فصلی می تواند سود بیشتری به کسب و کار بدهد و در عین حال هزینه ها را کاهش دهد. مواد غذایی فصلی نیز می تواند نقطه فروش رستوران شما باشد و افراد بیشتری را جذب کند.

 

3.خلاقیت  در آشپزی

آشپزی هنر و مهارت های فنی را با هم ترکیب می کند و تغییر منو به این معنی است که به سرآشپزها یا آشپزهای شما اجازه خلاقیت می دهید. کسب و کارها می توانند ایجاد منوی جدید را به عنوان راهی برای جذب افراد ارائه دهند. سرآشپزها و آشپزهای باکیفیت نیز فرصت نشان دادن ایده های خود را دوست خواهند داشت. این محیط سرآشپزها را از کار در رستوران شما خوشحال می کند و نرخ گردش مالی سرآشپزهایی را که دارای رگه های خلاقانه هستند کاهش می دهد.

 

4. گرفتن بازارهای جدید

انواع مشتریان و سلایق آنها با گذشت زمان تغییر می کند و نسل های جدید مشتریان رستوران ممکن است ترجیحات متفاوتی با مشتریان قدیمی داشته باشند. با به ‌روزرسانی منوی خود ، می ‌توانید به نیاز های این مشتریان جدید بدون رها کردن مشتریان قدیمی ‌تر پاسخ دهید. به این ترتیب می توانید بازارهای جدیدی را برای کسب و کار خود بدست آورید.

 

5. کاهش ضایعات مواد غذایی

آیا می دانید به روز رسانی منو می تواند راه حلی برای اسراف مواد غذایی باشد؟ اگر اغلب در نهایت مقادیر زیادی از مواد خام را دریافت می کنید که هنوز خوراکی هستند ، می توانید دستور العمل های جدیدی را برای استفاده از آنها تحقیق کنید. به این ترتیب ، می توانید موارد دلخواه قدیمی را حفظ کنید و در عین حال موارد جدیدی را به منو اضافه کنید که از مواد اضافی ساخته شده اند.

 

چه چیزی در ساخت یک منوی ناهار خوری خوب انجام می شود؟

وقتی صحبت از ایجاد یک منوی ناهار خوری خوب می شود ، عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. پیش از هر چیز ، سرآشپزها باید غذاهایی را انتخاب کنند که ذائقه ها را وسوسه کند و غذاخوری ها را بیشتر بخواهد. آنها همچنین باید هر دوره را با دقت برنامه ریزی کنند و مطمئن شوند که طعم هر غذا مکمل یکدیگر است. علاوه بر این ، آنها باید محدودیت های غذایی و آلرژی ها و همچنین موضوع کلی رستوران را در نظر بگیرند. در حالی که ایجاد یک منو غذا رستوران خوب کار آسانی نیست ، قطعاً یک کار مفید است.

ناهار خوری خوب را می توان به عنوان رستورانی توصیف کرد که دارای غذاهای بی عیب و نقص ، محیطی زیبا و خدمات عالی است. هر جنبه ای از این نوع رستوران با دقت فکر شده ، برنامه ریزی دقیق ، ظرافت طراحی شده و به خوبی اجرا شده است. این به این دلیل است که در حالی که یک رستوران غذاخوری عالی یک تجربه غذاخوری درجه یک را ارائه می دهد ، همچنین بسیار گران تر از هر نوع غذاخوری دیگری است.

افراد هنگام بازدید از یک رستوران خوب انتظار خیلی زیادی دارند رستوران باران با محیطی زیبا و آرام تجربه ی یک  غذا خوری لذت بخش است ، بنابراین جای تعجب نیست که ایجاد منویی که انتظارات آنها را برآورده کند یک کار چالش برانگیز است. با این حال ، با صرف زمان برای انتخاب دقیق هر غذا و برنامه ریزی هر دوره ، سرآشپزها می توانند یک تجربه ناهار خوری را ایجاد کنند که واقعاً فراموش نشدنی است.

 D/منو غذا رستوران

عناصر یک رستوران غذاخوری خوب

آیا می دانید چه چیزی به عنوان غذاخوری خوب در نظر گرفته می شود ، و آیا می توانید یک رستوران ناهار خوری خوب را ببینید؟ رستوران‌های ناهار خوری عالی فقط با بالاترین کیفیت غذا سرو می ‌کنند. این رستوران ها از تهیه محصولات خام گرفته تا کیفیت غذای آماده ، پخته و سرو شده از رویه های سختگیرانه پیروی می کنند. همه سرورها در رستوران های ناهار خوری عالی برای رعایت استانداردهای تعیین شده توسط مدیریت رستوران تحت آموزش های بسیار زیادی قرار می گیرند.

جدا از غذا و خدمات ، این رستوران ها در فضایی شیک سرمایه گذاری می کنند تا مهمانان از آن لذت ببرند. معمولاً یک کد لباس برای صرف غذا در یک رستوران خوب وجود دارد.

اکثر رستوران‌هایی که خود را غذاخوری خوب می‌ دانند ، ظرفیت صندلی ‌های محدودی برای لذت بردن بیشتر مهمانان دارند. شما رستوران شلوغی را پیدا نمی کنید که در آن مهمانان یا سرورها با یکدیگر برخورد کنند. البته همه این عناصر قیمتی دارند. فقط به یاد داشته باشید ، زمانی که در یک رستوران ناهار خوری خوب غذا می خورید ، نه تنها برای غذا ، بلکه برای خدمات و کیفیت کلی آن نیز هزینه می کنید.

 

محیط و فضای یک رستوران خوب در تهران

ابتدا اجازه دهید در مورد فضای رستوران صحبت کنیم. برای اینکه بدانید چه چیزی به عنوان غذاخوری خوب در نظر گرفته می شود ، یکی از اولین چیزهایی که به آن نگاه می کنید نحوه طراحی و راه اندازی رستوران است. به طور معمول ، می‌توانید رستوران ‌های ناهارخوری عالی را در مکان‌ های مرکز شهر تهران با ترافیک زیاد یا در مناطق زیبا و خلوت منحصر به طبقه بالا پیدا کنید. اکثر رستوران ها مکانی را در بناهای تاریخی یا با منظره ای زیبا انتخاب می کنند.

هنگامی که وارد رستوران می شوید ، متوجه خواهید شد که چقدر می تواند جزئیات محور باشد. معمولاً نور ملایم و موسیقی آرامش‌ بخش وجود دارد که به شما کمک می‌کند در طول وعده غذایی خود آرامش داشته باشید. برخی از رستوران‌ های عالی حتی اجرای زنده موسیقی را هم دارند تا در هنگام غذا خوردن برای شما موسیقی بنوازند.

جدای از نور و موسیقی ، قطعات هنری نقش مهمی در تنظیم فضای یک رستوران دارند. این آثار هنری معمولاً با موضوع خود رستوران مطابقت دارند. هر اثر هنری که به دیوار آویزان شده یا در امتداد راهروها به نمایش گذاشته می شود ، مطمئناً با سایر عناصر رستوران به خوبی ترکیب می شود.

عامل مهمی که فضای یک رستوران غذاخوری خوب را متمایز می کند این است که چگونه به نظر می رسد همه چیز به خوبی با هم ترکیب می شود. هیچ چیز بیش از حد یا بیش از حد تلقی نمی شود. هنر و موسیقی انتخاب شده ، منو غذا رستوران ، کارکنان ، ظروف زیبا و حتی مبلمان مکمل یکدیگر هستند.

     برای اطلاع بیشتر از رستوران با سالن VIP  و کترینگ قیمت مناسب در تهران و رستوران قیمت مناسب در تهران  بر روی آن کلیک کنید.

 

منو غذا در رستوران

برای بسیاری از مردم ، غذا خوردن در یک رستوران خوب منو است. رستوران های عالی اغلب دارای منوی تهیه شده از بهترین مواد اولیه و همچنین مواد با کیفیت هستند. قبل از سفارش باید غذاهای رستورانی را که قصد رفتن به آن را دارید بخوانید. این به آماده شدن کام برای یک وعده غذایی با غذا و نوشیدنی خوب کمک می کند.

اندازه وعده ها در یک رستوران ناهار خوری خوب بسیار کوچکتر است ، اما کیفیت غذا مطمئنا این را جبران می کند. بسیاری از رستوران ها ، منوی ویژه ای ارائه می دهند که هر روز یا هفته تغییر می کند. منوی مجموعه معمولاً بین 3 تا 10 دوره دارد. این به رستوران ها اجازه می ‌دهد تا از چندین مورد که به خوبی با هم هماهنگ هستند ، در حالی که در پایان غذا احساس سیری می ‌کند ، حتی با وعده ‌های کوچک‌ تر ، امتحان کند.

منوی ویژه رستوران را برای بازگشت بیشتر آماده می کند ، به خصوص اگر سرآشپز رستوران به طور خاص هر منو را مدیریت کند. سرآشپز معمولاً با روندهای غذایی همراه است تا یک منوی منحصر به فرد ایجاد کند و در صنعت غذاخوری مزیتی کسب کند. سرآشپزهای رستوران‌ های خوب در تهران از استانداردهای کلاس جهانی برای ایجاد بهترین کیفیت غذا پیروی می‌کنند. جدای از منوی غذا رستوران ، رستوران های عالی اغلب طیف گسترده ای از نوشیدنی ها را برای ارائه به مهمانان دارند.

 

نحوه سرویس در رستوران ها

کیفیت بالای غذا در یک رستوران ناهار خوری خوب توسط بهترین خدمتکارانی که در این صنعت خواهید یافت سرو می شود. از ابتدای تجربه غذاخوری خوب خود ، توسط یک مرد شیک پوش که شما را به میزتان هدایت می کند و در حین صرف غذا به سرورتان تأیید می کند ، از شما استقبال می کند.

همه سرورها بسیار آموزش دیده اند تا به جزئیات توجه کنند تا تجربه شخصی تری را هنگام صرف غذا به شما ارائه دهند. سرورهای ناهار خوری خوب باید بتوانند کل منو را از بالای سر خود توضیح دهند و با توجه به ذائقه میهمانان توصیه های غذایی مناسب را ارائه دهند.

سرورهایی که در یک رستوران ناهار خوری خوب کار می کنند ، تجربه بیشتری دارند و درآمدشان بسیار بیشتر از سرورهای یک رستوران معمولی است. استانداردها و میزان آموزشی که این سرورها باید رعایت کنند تا اطمینان حاصل شود که تنها بهترین ها در یک رستوران ناهار خوری خوب کار می کنند.

یونیفرم کارکنان ، مانند محیط رستوران ، باید با کل موضوع رستوران هماهنگ باشد. معمولاً کارکنان ناهارخوری خوب از رنگ‌ های خنثی - سیاه یا سفید استفاده می ‌کنند. این برای اطمینان از اینکه آنها ظاهری حرفه ای دارند و در عین حال به طور یکپارچه با هر چیز دیگری ترکیب می شوند.

     برای اطلاع بیشتر از کافه با قلیان و کافه های قلیون دار تهران و کافه برای تماشای فوتبال بر روی آن کلیک کنید.

انواع و دسته بندی منوها

یک راه کلاسیک برای دسته بندی منوها ، تعداد دفعات تکرار آنها است. منوهای ثابت آنهایی هستند که اساساً در هر روز ثابت می مانند و معمولاً در خدمات سریع به رستوران های لوکس استفاده می شوند. این نوع منوها ممکن است بر روی صفحه منو یا در انواعی از فرمت های چاپی ارائه شوند ، گاهی اوقات داری پوششی هستند تا به راحتی تمیز شوند و در اختیار مشتری قرار گیرند.

منوهای چرخشی اغلب در خدمات غذایی غیرتجاری استفاده می‌ شوند که هر روز به همان گروه از مشتریان خدمات می ‌دهند ، مانند غذاخوری‌ های شرکتی ( تجاری و صنعتی ) ، مراقبت‌ های بهداشتی ، مدارس ، منوی چرخشی از الگوی خاصی پیروی می کند که برای برآورده کردن نیازهای مشتریان طراحی شده است و به طور منظم تکرار می شود. طول چرخه باید با در نظر گرفتن مشتری تنظیم شود. به عنوان مثال، یک بیمارستان معمولاً می‌تواند از منوی چرخشی کوتاه ‌تر ، شاید پنج تا هفت روز ، برای بیماران استفاده کند ، زیرا بیشتر آنها روزهای زیادی را در این مرکز نمی‌ مانند. با این حال ، یک عملیات خدمات غذایی در یک جامعه بازنشستگی مراقبت مداوم ممکن است به یک چرخشی به مدت شش هفته نیاز داشته باشد زیرا مشتریان ممکن است به طور روزانه در اتاق غذاخوری غذا بخورند. منو های چرخشی اغلب به صورت فصلی برنامه ریزی می شوند ، بنابراین یک منو ممکن است چرخه بهار ، تابستان و پاییز یا زمستان داشته باشد. منوهای روزانه به صورت روزانه تغییر می کنند یا ممکن است برای یک مهمانی خاص پس از یک بار استفاده برنامه ریزی شده باشند.

 A/منو غذا رستوران

اصول برنامه ریزی منو و عواملی که باید در نظر گرفته شوند

اصول برنامه ریزی منو شامل تعادل ، کیفیت تغذیه ، زیبایی شناسی و تنوع ، از جمله رنگ ، بافت ، طعم ، شکل و اندازه غذا می باشد. در کنار همه این ملاحظات ، مدیر خدمات غذایی مؤثر باید هزینه ها ، تولید و سایر مسائل مدیریتی را نیز در نظر بگیرد. عوامل موثر بر برنامه ریزی منو را می توان در دو حوزه اصلی سازماندهی کرد: رضایت مشتری و تصمیمات مدیریتی. هر دوی این مناطق باید در هنگام برنامه ریزی منوها در نظر گرفته شوند. هنگامی که منو به عنوان یک ابزار مدیریتی در نظر گرفته می شود ، تعدادی از عوامل دیگر مرتبط با برنامه ریزی منو وارد برنامه می شوند. برای برنامه ریزی یک منوی خوب باید عوامل زیر را در نظر بگیرید:

هزینه غذا و اهداف بودجه عملیات خدمات غذایی

قابلیت تولید ، از جمله تجهیزات و پرسنل موجود

نوع خدمات و سیستم تحویل غذا

 

در دسترس بودن غذاها

یکی دیگر از اصول موثر برنامه ریزی منو که باید در نظر گرفته شود ، استفاده متقابل نامیده می شود. این "بهترین عمل" شامل استفاده از یک محصول غذایی به روش های مختلف است. بیایید یک سینه مرغ استاندارد را به عنوان مثال در نظر بگیریم. سینه مرغ لعابدار می‌تواند مرکز غذا باشد ، در حالی که یک سوپ نودل مرغ به ‌سبک خانگی ، سالاد مرغ و پیتزا  ، جوجه نیز می‌تواند از غذا های منو باشد. این به نوع منو اجازه می دهد تا فقط یک محصول را خریداری کند ، در زمان صرفه جویی و هزینه ها کاهش می یابد و در عین حال تنوع زیادی از غذا های مختلف را ارائه می دهد. زمانی که منوها برای کاهش ضایعات و کنترل بهتر هزینه ها برنامه ریزی می شوند ، باید تا حد امکان از اقلام غذایی گران تر مانند گوشت تازه ، مرغ ، ماهی و اقلام تولیدی استفاده شود. هنگام برنامه ریزی منوها ، حتما به دقت فکر کنید و قابلیت های منو  ، ظرفیت تولید ، در دسترس بودن غذا ، مهارت های کارکنان و اهداف مالی را در نظر داشته باشید.

 

مراحل پیشنهادی در برنامه ریزی منو

زمانی که زمان برنامه‌ ریزی منو فرا رسید ، برای تهیه منو مرسوم است که با الگوی منویی که متناسب با عملکرد شما باشد شروع کنید یعنی ابتدا صبحانه ، ناهار و سپس شام را شروع کنید. به عنوان مثال ، اگر در حال برنامه ریزی یک منوی ناهار هستید ، آیا سوپ ، سالاد ، ساندویچ ، پیتزا ، دسر ، و نوشیدنی خواهید داشت؟ در هر یک از دسته بندی های منوی انتخابی خود چند انتخاب ارائه خواهید داد؟ آیا گزینه های خاص دیگری وجود دارد که بخواهید به مشتریان خود ارائه دهید؟

هنگامی که دسته بندی های منوی خود را تعیین کردید ، توصیه می شود ابتدا غذاهای اصلی را برنامه ریزی کنید ، سپس غذا  هایی را که با خوراکی ها مطابقت دارند ، برنامه ریزی کنید. غذاهای دیگر مانند ساندویچ ها و سالادهای خوراکی در مرحله بعدی برنامه ریزی شده اند و سپس سوپ ها ، پیش غذاها ، غذا های اضافی و هر گونه غذاهای ویژه روزانه برنامه ریزی شده است. با نوشتن دسرها و نوشیدنی ها دسته بندی های منو به پایان می رسند. این توالی کار در میان دسته‌های منو کمک می‌کند مطمئن شوید که گران ‌ترین غذاها ابتدا انتخاب می ‌شوند تا اقلام ارزان ‌تر بتوانند بهتر در برنامه قرار بگیرند و گزینه ‌های ارائه شده را تکمیل کنند. به طور معمول ، هرچه انتخاب های منو محدودتر باشد ، کنترل هزینه ها آسان تر است چند ساندویچ در برنامه ‌ریز منو می ‌تواند عواملی مانند استفاده متقابل از محصولات ، تعادل ، تنوع ، ترجیحات و گرایش ‌های مشتری و همچنین تمام آن عوامل مدیریتی را برای کل ترکیب منو در نظر بگیرد.

 

طراحی منو به بهترین شیوه

نویسندگان منو و اپراتورهای خدمات غذایی اغلب از اصطلاحات تجاری دقیق برای توصیف آیتم های منو استفاده می کنند به این امید که فروش آن آیتم های منو را افزایش دهند یا قیمت های بالاتر را اعمال کنند. استفاده از این تاکتیک های فروش گویا خوب است ، تا زمانی که شرایط و توضیحات استفاده شده درست باشد. برنامه ریزی منو مهارتی است که با تمرین بهبود می یابد. منوهای موثر برای سلامت مالی یک سرویس خدمات غذایی بسیار مهم هستند و به عنوان "محرک" کسب و کار عمل می کنند. اهمیت آنها برای یک عملیات خدمات غذایی موفق قابل اغراق نیست.

 

چه چیزهایی در منو غذا رستوران وجود دارد؟

این شاید مهم ترین سوالی باشد که باید قبل از تصمیم گیری در مورد رستورانی بپرسید. ممکن است در حال و هوای غذاها باشید و از روی ناآگاهی، رستورانی را انتخاب کنید که چیزهایی را که به دنبال آن هستید ارائه نمی دهد.  بنابراین، بررسی منو و حتی پرس و جو از قبل به شدت توصیه می شود. هر مکان دارای یک ویژگی خاص است، و در حالی که رستوران های خاصی دارای منوهای بزرگ هستند، شما می خواهید بهترین آنها را ببینید. این باید به شما کمک کند تا تصمیمی دقیق و حساب شده بگیرید. علاوه بر این، هنگامی که به منو نگاه می کنید، در مورد قیمت آن وعده های غذایی فکر می کنید، بنابراین بررسی مقرون به صرفه بودن می تواند به طور همزمان انجام شود.

منوی رستوران شما فقط فهرستی از غذاهایی نیست که به مشتریان ارائه می دهید. این ابزار فروش قدرتمندی است که بسیاری از صاحبان رستوران‌ها از آن بهره کامل نمی‌برند، که مستقیماً بر درآمد آنها تأثیر می‌گذارد. چه یک منوی چاپ شده یا یک نسخه آنلاین در وب سایت رستوران خود داشته باشید، آنچه در آن است مهم است. منوی عالی منویی است که بر رفتار و تمایل مشتریان شما برای سفارش غذا در رستوران شما تأثیر می گذارد.

  برای اطلاع بیشتر از کترینگ شرکتی در تهران و رستوران سنتی با قلیون در تهران و چای و قلیان  بر روی آن کلیک کنید

نمونه هایی از انواع منو چیست؟

منوی ثابت: منوی ثابتی که اکثراً ثابت می ماند. این عمدتا در رستوران های فست فود و رستوران هایی با مکان های متعدد استفاده می شود.

منوی فصلی: این نوع منو به طور مرتب تغییر می کند، به عنوان مثال، در شروع هر فصل.

منوی انتخابی: هر آیتم منو به صورت جداگانه ارائه می شود و مشتریان می توانند غذاهای سفارشی تهیه کنند. این نوع منو ها در رستوران های عالی و شیک محبوب هستند.

منوی روزانه و یا هفتگی: این نوع منو مرتباً تغییر می‌کند و معمولاً با سبک رستورانی که مشتریان زیادی را دارند ، مانند کامیون‌های غذا یا کافی‌شاپ، بیشتر استفاده می شود.

منوی ثابت قیمت: این منو که تعداد دوره های از پیش تعیین شده را با قیمت ثابت ارائه می دهد و مشتریان را در انتخاب چند گزینه برای هر دوره محدود می کند.

منوی مبتنی بر رژیم غذایی: یک نوع منو که به گروهی از مشتریان اختصاص داده شده است که باید برخی از محدودیت های غذایی را رعایت کنند، به عنوان مثال، بدون گلوتن، بدون لاکتوز و غیره.

 

چگونه می توان منوی یک رستوران را طراحی کرد؟

به دنبال این هستید که منوی خود را متمایز کنید؟ در اینجا چند قانون اساسی وجود دارد که به شما کمک می کند منوی ایجاد کنید که هویت برند شما را منعکس کند و مشتریان شما را افزایش دهد:

 

از طراحی برای تأکید بر غذا های مهم استفاده کنید

برجسته کردن غذاهایی که می خواهید از طریق طراحی منوی رستوران خود بفروشید بسیار عالی است. یکی از استراتژی ها این است که از قانون مثلث طلایی پیروی کنید و سودآورترین آیتم های منو را در این قسمت قرار دهید.

 s/منو غذا رستوران

آیتم های منوی زیادی را در منوی خود قرار ندهید

تجزیه و تحلیل کردن مزایا و معایب قبل از استفاده از عکس های منو در منوی کاغذی رستوران شما کمک می کند. در مورد منوی آنلاین، به یاد داشته باشید که کیفیت تصویر بالاترین اولویت را دارد.

 

منویی ایجاد کنید که با برند رستوران شما هماهنگ باشد

از همان رنگ ها استفاده کنید و لوگوی رستوران خود را در منوی خود قرار دهید تا با وب سایت رستوران شما مطابقت داشته باشد تا ثبات برند رستوران را حفظ کنید.

 

با طراحی های شیک منو به غذاهای خوشمزه خود ارزش بیشتری بدهید.

طراحی منوها تقریباً برای هر نوع رستورانی که در هر نقطه از جهان کار می کند از اهمیت بالایی برخوردار است. شما به سادگی نمی توانید مشتریان خود را در مورد وعده های غذایی یا غذاهایی که بدون صفحه منو سرو می کنید، چه آنلاین و چه آفلاین، توصیف کنید. اینجاست که خدمات طراحی منو مفید است. همچنین، مشتریان زمانی که وارد رستوران می‌شوند یا وب‌سایت رستوران را برای سفارش غذا مرور می‌کنند، چیزی بیش از غذا در ذهن دارند. آن‌ها معمولاً مشتاق تجربه‌ای هستند که نه تنها ذائقه ‌شان، بلکه ارزشمند بودن، محیط رستوران ، ایمنی و تمیزی، کیفیت غذا و غیره را نیز تجربه کنند. استفاده از طراحی های منسوخ شده منو اغلب منجر به از دست دادن مشتریان بسیار بیشتر شما می شود.

منوی رستوران شامل اقلام و قیمت غذاها و نوشیدنی هایی است که در رستوران خاص سرو می شود. همچنین اطلاعاتی در مورد امکانات مختلف مانند رزرو میز و غیره ارائه می دهد. منو همچنین ممکن است شامل لیستی از غذاهای مخصوص روزهای خاص باشد.

منو نیز ابزار بسیار مهمی برای مشتریانی است که می خواهند تصمیم بگیرند در حالی که در رستوران هستند چه چیزی سفارش دهند. طراحی منو می تواند یک کسب و کار را ایجاد کند، بنابراین مهم است که یک شرکت متخصص طراحی منو رستوران را انتخاب کنید که بتواند به رستوران شما کمک کند. یک منوی برنامه ریزی شده می تواند به رستوران ها کمک کند نه تنها سفارش های بیشتری را ارائه دهند، بلکه در نشان دادن تفاوت آنها با دیگران نیز کمک می کند. همچنین، در صورتی که طراحی منوی شما برای آن موجه باشد، می‌توانید در حین سرو تقریباً همان نوع غذایی که دیگران سرو می‌کنند، مبلغ ممتازی دریافت کنید.

منوی رستوران شما یکی از اولین چیزهایی است که مهمانان شما با آن ارتباط برقرار می کنند، گاهی اوقات قبل از صندوقدار یا سرور و همیشه قبل از غذا منو را می بینند. به همین دلیل بسیار مهم است که مطمئن شوید منوی شما تاثیر اولیه فوق العاده ای دارد.

منویی با آیتم های بسیار زیاد، جمله بندی نامناسب، عکس های بد یا طراحی نامتناسب، تجربه یک غذاخوری را کاهش می دهد و برای جبران آن، غذا و خدمات شما را تحت فشار قرار می دهد. یک منوی زیبا و به خوبی نوشته شده که به خوبی با برند شما مطابقت دارد، به مهمانان شما این احساس را می دهد که رستوران مناسبی را درست انتخاب کرده اند. یک منوی مدبرانه طراحی شده نیز می تواند با جلب توجه به آیتم های سودآور منو و به جا گذاشتن تأثیری ماندگار در بین مهمانان، تأثیر قابل توجهی بر درآمد داشته باشد. 

  برای اطلاع بیشتر از تهیه غذای قیمت مناسب در هروی و قیمت سوپ جو در رستوران و کافه های قلیون دار تهران بر روی آن کلیک کنید

7 نکته برای ایجاد یک منوی فصلی خوب

صاحبان رستوران ها در سراسر کشور در حال تطبیق منو های فصلی هستند تا مشخصات طعم هر فصل از سال را نشان دهند. منو های فصلی برای جذب مشتری و ارتقای پایداری عالی هستند می تواند این فرصت را به سرآشپزهای شما برای ایجاد خلاقیت در آشپزخانه دهید. خوردن مواد اولیه تازه و محلی در بین رستوران ها رایج است. وقتی رستوران شما منوی فصلی را در بر می گیرد ، می توانید یک تجربه غذا خوردن معتبر و محلی را درست در قلب جامعه خود ایجاد کنید.

رستوران‌ ها به دنبال راه‌ هایی برای لذت بردن از هر فصل هستند ، بنابراین این شما هستید که باید یک منوی فصلی غیرقابل مقاومت تهیه کنید که این طعم‌ ها را کاملاً ایجاد کند. قبل از ایجاد یک منوی فصلی ، در اینجا نکاتی وجود دارد که باید بدانید:

 

منوی فصلی چیست؟

منوی فصلی یک منوی محدود است که از مواد فصلی برای ایجاد غذاهایی استفاده می ‌کند که مطابق با طعم و مزه زمان سال باشد. رستوران ‌ها منو های فصلی تهیه می ‌کنند تا موادی را که در حال حاضر تازه هستند در غذا های خود استفاده کنند.

اگرچه یک یا دو غذای خاص در منوی شما همیشه چیز خوبی است ، اما باید به خاطر داشته باشید که گزینه های غذایی شما باید به طور دوره ای به روز شود تا چیز های تازه باقی بماند. منوهای فصلی یک راه عالی برای افزودن چند انتخاب جدید به مهمانان خود و در عین حال بهره مندی از میوه ها و سبزیجات فراوانی است که در طول سال تولید می شوند. استفاده از منوی فصلی علاوه بر اطلاع از روند های غذایی ، این مزایا را اضافه می کند که به رشد کسب و کار شما کمک می کند.

صنعت خدمات غذایی بسیار رقابتی است و منوهای فصلی به کسب و کار شما فرصتی می دهد تا از رقبا متمایز شود. با ایجاد منوی فصلی به مهمانان خود این فرصت را می دهید که در آن می توانند طعم های جدید را امتحان کنند ، نگاهی پنهانی به منوی فصل آینده داشته باشند. با داشتن چیزی جدید در منوی خود ، همیشه یک راه برای ارتباط با مشتریان خود دارید.

 d/منو غذا رستوران

چرا داشتن منوی فصلی مهم است؟

افراد در رستوران ها به دنبال دستور العمل های خوشمزه ای هستند که با فصل ها مطابقت دارند. یک منوی فصلی می تواند یک جاذبه منحصر به فرد باشد که میهمانان را به رستوران شما می آورد. ارائه غذاهای فصلی که با گزینه های معمولی شما متفاوت است ، مشتریان برای تجربه مجدد غذا های خوشمزه رستوران شما باز خواهند گشت و به افراد جدید انگیزه می دهند که رستوران شما را برای صرف غذا های متنوع و جدید امتحان کنند. استفاده از طعم های فصلی می تواند به شما کمک کند افرادی را که به دنبال راه هایی برای لذت بردن از هر فصل هستند جذب کنید.

تغذیه سالم در حال افزایش است و رستوران ها به طور فزاینده ای مراقب سلامتی مشتریان خود هستند و به غذایی که تهیه می کنند توجه دارند. تهیه مواد اولیه محلی ، تجربه غذاخوردن تازه ای را ایجاد می کند که مشتریان رابه رستوران شما جذب می کنند.

هیچ چیز بهتر از گرم شدن با یک شکلات داغ در زمستان یا خنک کردن با یک لیموناد تازه در تابستان نیست. نوشیدنی های فصلی جذابیت زیادی برای رستوران ها دارند و راهی عالی برای ترکیب طعم های فصلی هستند. مخلفات راهی آسان برای اضافه کردن مواد فصلی به منوی خود بدون ایجاد تغییرات بزرگ هستند. ترکیب غذاهای اصلی با سس ها، چاشنی ها یا غذاهای کوچک به شما این امکان را می دهد که مواد فصلی را با هزینه کمتری ترکیب کنید.

 

با منو های فصلی از طعم بیشتر لذت ببرید

غذاهای فصلی تازه تر هستند ، که به معنای طعم بهتری است که مهمانان شما متوجه آن خواهند شد. مطمئن شوید که منوی شما منعکس کننده فصل فعلی است به طوری که هر غذا پر از رنگ و طعم است که هر دستور غذا را جذاب می کند. استفاده از برداشت فصلی همچنین ترکیب انواع مواد مناسب برای حفظ روند فعلی مواد غذایی را آسان می کند.

پایین نگه داشتن هزینه های غذا بخش مهمی از برنامه ریزی منو است. از تغییر فصول به عنوان فرصتی برای گزینه های جدید بدون نیاز به متعهد به استفاده طولانی مدت از آن ها استفاده کنید.  در حالی که منوی فعلی شما ممکن است شامل گزینه های مختلفی باشد ، همیشه باید چیزهای جدیدی اضافه کنید که به مهمانان شما فرصت می دهد طعم غذا های فصل را تجربه کنند. طبیعتا منو های فصلی کار و برنامه ریزی بیشتری می طلبد. با این حال، زمانی که سرورهای خود را تماشا می‌کنید که هر ظرف را با اشتیاق برای مهمانان سرو می کنند ، تلاش اضافی ارزش آن را دارد.

 

آیتم های منوی جدید را تست کنید

طبق تعریف ، روندها در طول زمان تغییر می کنند. منوی خود را با به روز رسانی با غذاهای جدید تازه و جذاب نگه دارید. این می تواند تقریباً هر چیزی باشد که می توانید تصور کنید: بهبود یک غذای موجود ، ارائه یک پوسته پیتزای جدید ، یک دسر فصلی یا چیزی کاملاً جدید که از مواد اولیه محلی تهیه شده است. با به ‌روزرسانی منوی خود ، به مشتریان جدید غذا خوب ارائه می ‌دهید و در عین حال چیزی متفاوت را برای مشتریان فعلی ارائه می‌ دهید. منو های فصلی برای معرفی غذا های موقت و هم چنین طولانی مدت به منوی شما عالی هستند.

 

چرا تغییر فصلی منو برای رستوران عالی است ؟

تغییر منظم اقلام منوی فصلی یک رستوران به آن کمک می کند تا با نشان دادن تعهد خود به همگام شدن با روندها و سلیقه های در حال تغییر، رقابتی باقی بماند. این می تواند مشتریان جدید را جذب کند و مشتریان ثابت را علاقه مند نگه دارد. چیدن اقلام منحصر به فرد می تواند به یک رستوران کمک کند تا از رقبای خود متمایز شود و حس انحصار و وفاداری ایجاد کند. تغییر منو همچنین می تواند به رستوران کمک کند تا بازخورد مثبت دریافت کند و شهرت عالی کسب کند و منجر به افزایش مشتری و درآمد شود. به طور کلی، این مزایای منوی فصلی مختلف، یک تجربه غذاخوری منحصر به فرد و پویا را فراهم می کند.

منوها فرصتی برای افزایش سود کلی کسب و کار شما هستند زیرا منوهای جدید و بهبود یافته کسب و کار شما را با بازار مرتبط نگه می دارند. همچنین به مشتریان شما نشان می دهد که رستوران شما با روندهای فعلی در صنعت مهمان نوازی مطابقت دارد. این رویکرد مشتریان جدید را جذب می کند. به همین دلیل مهم است که منو را تازه، جدید و فصلی نگه دارید. در کنار افزایش مشتریان خود، تغییر منو بسته به فصل نیز می تواند قیمت غذا ها را کاهش دهد، به این معنی که در واقع می توانید هزینه کمتری برای آماده سازی خود داشته باشید. این به این دلیل است که غذاهایی که در فصل هستند ارزان‌تر از غذاهایی هستند.

برای هر رستوران یا مکان پذیرایی، مهم است که از آخرین روندهای غذایی و علاقه مندی ها به روز باشید تا مشتریان را به برند خود علاقه مند نگه دارید. خواه برگرهای لذیذ، سالادها فصل باشد، مصرف کنندگان همیشه منوها را برای آیتمی که «همه» درباره آن صحبت می کنند جستجو می کنند. یکی از روندهایی که برای مدتی در صنعت باقی مانده است، غذاهای تازه و سالم است. تقاضا برای غذاهای تازه این فرصت را برای مکان ها برای استفاده از محصولات محلی باز کرده است که برای مشتریان نیز جذاب است.

در حالی که غذاهای تابستانی به طور کلی به عنوان غذای تازه شناخته می شوند، غذاهای سبک و زمستان به عنوان غذاهای گرم و دلچسب به تصویر کشیده می شوند - این ثابت می کند که برخی از غذاها برای همه فصول مناسب نیستند. و در حالی که مهم است که منوی خود را به طور منظم تعویض و تغییر دهید، باید اطمینان حاصل کنید که برخی از موارد مورد علاقه خود را نیز حفظ کرده اید. چه یک غذای لازانیا یا یک کبابی معمولی با سبزیجات یا غذای خاص خود، به دلیل تغییر فصل آنها را حذف نکنید. با نگه داشتن غذا هایی که در بین مشتریان شما شهرت زیادی دارند. رستوران باران افتخار دارد بهترین غذا ها را با مواد درجه یک طبخ کند و از مهمانان خود به بهترین نحوه پذیرایی کند و خوشحال و خورسند هستیم که مشتریان ما از رستوران ما راضی هستند و برای صرف غذا و ایجاد لحظات به یاد ماندنی در کنار خانواده خود رستوران ما را انتخاب می کنند.

 

 برای اطلاع از رزو میز و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید در سایت ما عضو شوید یا با رستوران باران تماس بگیرید. 

مجموعه رستوران و سفره خانه سنتی باران وقع در میدان هروی ، بلوار گلزار دارای فضایی بسیار زیبا تلفیقی از طرحهای سنتی و مدرن دارای سه طبقه که بصورت مجزا به سه قسمت به  ترتیب از طبقه دوم کافه و سفره خانه سنتی و طبقه اول رستوران شیک باران و طبقه همکف قسمت کترینگ و ارائه سرویس پذیرایی در منزل و یا مکان مد نظر مشتریان می باشد

تماس با ما

آرس و تلفن :

تهران_ میدان هروی _ بلوار گلزار _ بعد از کوچه 15 _ رستوران باران
تلفن : 02122527151