تشریفات مراسم خاکسپاری|برگزاری مراسم ترحیم

تشریفات مراسم خاکسپاری؛ مراسم ترحیم از جمله  از مراسم هایی است که هر شخصی قطعا  آن را تجربه می کند. شوکی که از مرگ عزیزان برای افراد اتفاق می افتد آنقدر زیاد است که نمی توان به طور صحیح و مناسب برای تدارکات یک مراسم خاکسپاری آبرومندانه تصمیمات لازم را گرفت. تشریفات این مراسم در هر منطقه با توجه به  آداب و رسوم آن ها صورت می گیرد. ولی حتما  در همه ی مراسم ها مجموعه ای از آداب عمومی  اجرا می شود.

سفره خانه سنتی و کترینگ باران ، آماده ی ارائه سفارشات مجالس ،مناسبت ها ، جشن ها و خدمات دهی به ارگان های دولتی و خصوصی می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه ارائه خدمات با ما در تماس باشید.

 

برای برگزاری یک مراسم خوب چه چیز هایی باید رعایت شود:

اطلاع رسانی مناسب به اقوام و آشنایان خانواده

پس از انجام مراسم تدفین مرحوم باید برای مراسم های ترحیم، با مسجد و یا تکیه یا مکان مورد نظر هماهنگ کرد. سپس به اطلاع اقوام و آشنایان رسانده شود.

انتخاب مسجد و یا مکان مناسب اجرای مراسمات

موارد متفاوتی برای انتخاب مسجد و یا مکان مناسب باید در نظر گرفت. مکانی مناسب است که در محدوده ی طرح ترافیک شهری نباشد تا افراد برای رسیدن به این مکان ها دچار مشکل شوند و همچنین جایگاه مناسب و به اندازه ی کافی برای پارک ماشین ها داشته باشد. افراد باید حتما تعداد صندلی ها و امکانات دیگر را نیز باید در نظر بگیرند تا مهمانان آنها به درستی پذیرایی شوند.

 

تهیه و آماده کردن غذای مناسب مراسم

اگر که می خواهید پس از مراسم ختم مرحوم پذیرایی برای ناهار و یا شام داشته باشید، بهتر است مکانی انتخاب شود که مناسب این تشریفات باشد و از نظر سرو غذا هم مورد تائید آنها باشد تا پذیرایی مطابق میل آنها انجام شود.

 

تهیه ی وسایل ضروری مخصوص مراسم ترحیم

دقت کنید که معمولا تهیه ی وسایلی مثل دستمال کاغذی و ظروف یکبار مصرف و سینی و لیوان های مخصوص بر عهده یکی از اعضای خانواده و یا دوستان آنها است.

انتخاب قاری قرآن با صدای دلنشین

همان طور که اطلاع دارید مراسم ترحیم با قرائت کلامی از قرآن شروع می شود. برای قرائت قرآن بسیار مناسب است که از قاری قرآن دعوت کنید تا قرآن را شیوا و دلنشین و اصولی قرائت کند. البته در اکثر مراسم ها، مداح این کار را هم  انجام می دهد و قبل از شروع یک مداحی مناسب آیاتی در مورد مرگ افراد و قیامت تلاوت می کند.

 

    برای اطلاع بیشتر از  کترینگ شرکت ها و سازمان ها و رستوران با سالن vip و تهیه غذای قیمت مناسب در تهران بر روی آن کلیک کنید.

 

هماهنگی های لازم  با سخنران و مداح

توجه داشته باشید که مداح و سخنرانی را انتخاب کنید که مسلط و خبره برای این امر باشد. مداحی نباید به صورتی باشد که  به جای تسلی دل بازماندگان مرحوم، آنها را بیشتر بی تاب و ناراحت کند. مداح باید با تمام جزئیات کار خود آشنایی داشته باشد مانند تسلط بر تلاوت آیاتی از قرآن کریم، نحوه ی تسلیت و تشکر از میهمانان، خواندن اشعار پندآمیز، روضه خوانی مناسب و دعای پایان مجلس. دقت کنید اگر سخنران ، سخنرانی خود را طولانی کند، موجب خستگی برای حاضرین خواهد بود.

همانطور که با مطالب بالا را مطالعه کردید هماهنگ کردن همه ی این عوامل و اجرای آن کار آسانی نیست و ممکن است در اجرای آن افراد دچار سردرگمی شوند و حتی از ناراحتی سوگ به وجود آمده شرایط فراهم کردن آنها را نداشته باشند در این صورت می توانند از  گروه ها و عوامل تشریفاتی در این زمینه کمک بگیرند تا همه ی عوامل مورد نیاز را فراهم کند و از همه نظر مراسمات آبرو مندی را برای خانواده مرحوم به وجود بیاورند‌. با این کار استرس و نگرانی های خانواده ها هم از بین میروند و خود را از درگیری های اضافه دور می کنند و کاملا آسوده خاطر این وظایف را به آنها می سپارند.

 برای اطلاع از رزو میز و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید در سایت ما عضو شوید یا با رستوران باران تماس بگیرید.

مجموعه رستوران و سفره خانه سنتی باران وقع در میدان هروی ، بلوار گلزار دارای فضایی بسیار زیبا تلفیقی از طرحهای سنتی و مدرن دارای سه طبقه که بصورت مجزا به سه قسمت به  ترتیب از طبقه دوم کافه و سفره خانه سنتی و طبقه اول رستوران شیک باران و طبقه همکف قسمت کترینگ و ارائه سرویس پذیرایی در منزل و یا مکان مد نظر مشتریان می باشد

تماس با ما

آرس و تلفن :

تهران_ میدان هروی _ بلوار گلزار _ بعد از کوچه 15 _ رستوران باران
تلفن : 02122527151