سفارش آنلاین غذای شرکتی و سازمانی|غذای شرکتی ارزان

سفارش آنلاین غذای شرکتی و سازمانی؛ سفارش غذای آنلاین راه حلی راحت برای  تامین غذای کارکنان در شرکت‌ها و سازمان‌هایی است که هر روز حداقل چندین ساعت از زمان خود را صرف پیدا کردن غذای مورد علاقه خود می‌کنند.

غذاهای سالم و با کیفیت ، بهداشتی و گرم از مهم ترین نیازمندی های شرکت ها و سازمان های بسیار حرفه ای می باشد .

 یکی از مهم ترین نگرانی های مدیران و مسئولین تدارکات شرکتی و سازمانی قرار داد بستن و تهیه ی غذا های شرکتی با بهترین قیمت و کیفیت  و تنوع زیاد غذایی از یک شرکت معتبر است  تا بتواند با مدیریت زمانی کارکنان و کارمندان خود  تاثیر زیادی بر بهبود عملکرد و کارایی آنها داشته باشد.

 با استفاده از تجربه فعالیت در صنعت رستوران و سفارش آنلاین غذا، می توان پاسخی جامع به مساله تامین غذای شرکت‌ها و سازمان‌ها بدهیم.

سفره خانه سنتی و کترینگ باران ، آماده ی ارائه سفارشات مجالس ،مناسبت ها ، جشن ها و خدمات دهی به ارگان های دولتی و خصوصی می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه ارائه خدمات با ما در تماس باشید.

ا 

ویژگی هایی بسیار مهمی که برای سفارش آنلاین غذا ی شرکت ها و سازمان ها باید در نظر گرفت:

با سفارش آنلاین غذا،پرسنل یک شرکت یا سازمان زمان زیادی را صرف انتخاب غذای خود نمی کنند.

غذاها در بهترین حالت و طعم باور نکردنی تهیه می شود.

رعایت بهداشت از نکات بسیار مهمی است که توجه زیادی به آن می شود.

شما با تماشای آنلاین منوی یک رستوران آنلاین به راحتی می توانید از قیمت های غذاها با خبر شوید و یک انتخاب به صرفه و مناسب داشته باشید.

این غذا ها در استاندارد ترین حالت کیفیت قرار دارند.

قابلیت چیدمان منوی مشخص را برای هر شرکت و سازمان را دارند تا برای همه ی سلیقه ها در مراکز خود غذا تهیه کنند.

تحویل به موقع  همه ی غذا ها در تایم های مشخص که یکی از ویژگی های بسیار مهم در این زمینه است.

با سفارش آنلاین غذا  نگران کارهای اجرایی غذای شرکت خود نباشید.غذا رو سر ساعت و در بسته‌بندی‌های مناسب به شما تحویل می دهند. همچنین با یک سیستم جامع نظرسنجی سعی می کنند نظر شما رو درباره غذاها بدانند و روز به روز خود را رو به سلیقه  کارکنان شما نزدیک تر کنند.

در سفارش  آنلاین نگران دغدغه‌هایی مثل فاکتور و اسناد مالی نباشید. آن ها می توانند فاکتور رسمی صادر کنند و گزارش‌های شفاف مالی در زمان‌های مختلف مشخص شده ارایه بدهند تا شما با خیال راحت وبا کمترین چالش مالی بتوانید سفارش غذا برای کارکنان خود بدید.

همچنین می توان در راستای افزایش کیفیت برگزاری نشست ها و همایش های سازمانی خود برای تهیه غذا از سرویس های آنلاین ویژه کمک گرفت این  سرویس دهی شامل دیزاین و سرو انواع پیش غذا ها و غذا ، دسرها  و انواع فینگر فودها  و نوشیدنی ها ی مختلف در نشست های تخصصی سازمانی و شرکتی می باشد.

یکی از ملاک هایی که برای انتخاب یک سایت مناسب تهیه غذا مهم است برخورد حرفه ای پرسنل آن است. شما در برابر غذایی که برای کارکنان خود سفارش می دهید هزینه هایی را پرداخت می کنید و قطعا توقع دارید که مطابق میل شما و کارکنان شما باشد از طعم و کیفیت گرفته تا نحوه ی بسته بندی آن در بهترین حالت باشد.

حتما برای شما پیش آمده که به رستورانی مراجعه کردید و وقتی غذای مورد علاقه خود را سفارش دادید با تمام کیفیت و طعم عالی خود غذایی سرد بوده است و از این اتفاق بسیار ناراحت شده این نکته از مسائلی است که در تهیه غذا می تواند بسیار چشم گیر باشد . اگر غذای شما گرم نباشد پس نمی توانید  مزه ی واقعی غذای خود را متوجه شوید و قطعا تصمیم می گیرید دیگر به آن رستوران نروید و یا از آنجا سفارش غذا ندهید.

 

8 مزیت سفارش آنلاین برای رستوران ها

مشتریان اکنون انتظار دارند رستوران مورد علاقه آنها سفارش آنلاین ارائه دهد. آیا کسب و کار شما سیستم سفارش آنلاین را پیاده سازی کرده است؟ اگر نه، وقت آن است که در مورد مزایای سفارش آنلاین بدانید.

مزایای سفارش آنلاین برای رستوران ها

یک تجربه مشتری بهبود یافته

عملیات ساده رستوران

زمان بیشتری برای مرور منو

افزایش مبالغ تراکنش

کنترل بیشتر مشتری بر سفارشات

ثبت سفارش های بزرگ آسان تر است

قرار گرفتن در صدر روندهای فعلی

سفارش های رها شده کمتر

مزایای سفارش آنلاین

ارائه سفارش آنلاین در وب سایت یا برنامه شما مزایای متعددی برای رستوران ها و مشتریان دارد:

 

1. تجربه مشتری بهبود یافته

وقتی فرآیند سفارش آسان باشد، احتمال تکمیل سفارش مشتری را افزایش می دهد. مردم خواهان خدمات سریع و فوری هستند – به همین دلیل است که تجربه کاربری زمانی که شخصی آماده خرید است حیاتی است. مشتریان قدردانی می کنند که مجبور نیستند در ماشین یا رستوران خود بنشینند تا منتظر غذای خود باشند.

 

نکته حرفه ای

سیستم سفارش آنلاین خود را با کافه رستوران باران درست کنید! فرم های آنلاین سفارشی را برای رستوران خود ایجاد کنید که سفارشات و پرداخت های غذا را به یکباره جمع آوری می کند.

 

2. عملیات ساده رستوران

سفارش آنلاین می تواند سیستم های شما را در آشپزخانه ساده کند. هنگامی که مشتریان سفارشات خود را به صورت آنلاین ارسال می کنند، مدت زمانی که کارکنان باید با تلفن سپری کنند کاهش می یابد. در عوض، تیم می‌تواند مراحلی مانند پختن غذا، بسته‌بندی و تحویل آن را تکمیل کند تا اطمینان حاصل شود که هر وعده غذایی به موقع برای مشتریان شما آماده است.

 

3. زمان بیشتر برای مرور منو

مشتریان می خواهند جزئیات گزینه های غذایی خود را بدانند، به همین دلیل است که فهرست کردن جزئیات و توضیحات در سیستم سفارش آنلاین هوشمندانه است. منوی آنلاین نه تنها اطلاعات بیشتری در مورد گزینه های غذا ارائه می دهد، بلکه به مشتریان این امکان را می دهد که زمان لازم را برای مرور منو صرف کنند.

 

4. افزایش مبالغ تراکنش

از آنجایی که مشتریان زمان بیشتری برای مرور آنلاین منو دارند، احتمال بیشتری وجود دارد که موارد اضافی را به سفارش خود اضافه کنند. یک پیش غذا یا دسر اضافی ممکن است ناچیز به نظر برسد، اما اعداد ممکن است در طول زمان افزایش یابد.

 

5. کنترل بیشتر مشتری بر سفارشات

هنگامی که در طول عجله شام مشغول هستید، به راحتی می توان جزئیات سفارش های کوچک را از بین برد. کارکنان شما زمان زیادی برای صرف تماس های تلفنی ندارند، که اغلب منجر به مکالمات عجولانه و اطلاعات از دست رفته می شود. یکی از مزایای سفارش آنلاین برای رستوران‌ها این است که مشتریان سفارش‌های خود را مدیریت می‌کنند، که به آن‌ها این توانایی را می‌دهد که دقیقاً همان چیزی را که می‌خواهند سفارش دهند - و این شامل ارائه دستورالعمل‌های ویژه است.

 

6. ثبت سفارش های بزرگ آسان تر است

زمانی که مشتری سفارش بزرگی را از طریق تلفن ارسال می کند، احتمال عدم ارتباط اشتباه افزایش می یابد. هنگامی که شخصی به یک سفارش غذای بزرگ یا پیچیده نیاز دارد، ساده ترین گزینه را انتخاب می کند. اغلب، مردم می‌خواهند از سفارش تلفنی خودداری کنند، زیرا اشتراک‌گذاری کامل سفارش به صورت شفاهی می‌تواند خسته‌کننده باشد. سفارش آنلاین یک راه حل ساده برای سفارش های بزرگ است که به کاهش احتمال عدم ارتباط و افزایش رضایت مشتری کمک می کند.

      برای اطلاع بیشتر از  لیست غذای شرکتی و غذای شرکتی ارزان و غذا برای مراسم ختم بر روی آن کلیک کنید.

 

7. قرار گرفتن در صدر روندهای فعلی

اگر می خواهید در صنعت مرتبط بمانید، باید با روندها همگام باشید. وقتی وب سایت ندارید و رقبای شما سفارش آنلاین غذا را ارائه می دهند، در مورد رستوران شما چه می گوید؟ شما باید رقابتی بمانید، به این معنی که باید با حضور آنلاین و گزینه ای برای سفارشات دیجیتال به روز باشید.

 

8. سفارشات رها شده کمتر

هر چند وقت یکبار مشتریان سفارش تلفنی می دهند و هرگز غذا را تحویل نمی گیرند؟ هنگامی که شما یک سیستم سفارش آنلاین دارید، رستوران شما از پرداخت های آنلاین سود می برد. مشتریان هنگام ارسال سفارش، هزینه غذای خود را به صورت دیجیتالی پرداخت می کنند، که احتمال سفارش های جعلی یا رها شده را کاهش می دهد. در نتیجه، ریسک خود را کاهش می دهید و از دریافت پرداخت اطمینان حاصل می کنید.

 

سفارش آنلاین را در وب سایت خود ادغام کنید

داشتن یک وب سایت اولین قدم برای ارائه تجربه دیجیتال به مشتریان است. در مرحله بعد، باید فرم های دیجیتال را در سایت ادغام کنید تا سفارش آنلاین را فعال کنید. اگر سیستم سفارش دهی ساده ای را ارائه دهید، مشتریان شما به احتمال زیاد در آینده دوباره از شما سفارش خواهند داد.

 

ویژگی های یک رستوران خوب

مواد غذایی با کیفیت بالا

سرو غذای باکیفیت می‌تواند شهرت خوبی برای رستوران شما به ارمغان بیاورد و مهمانان شما را مجبور کند برای بازدیدهای مکرر به آنجا برگردند.

 

یک تجربه کلی مثبت

کارکنانی که با مهمانان شما تعامل دارند باید مودب باشند و نگرش مثبتی داشته باشند. سرورها باید منو را به خوبی بشناسند، غذا و نوشیدنی را به موقع به میهمانان تحویل دهند و هر مشکلی را که ممکن است مهمان ناراضی ممکن است داشته باشد به سرعت برطرف کنند.

همه کارکنان باید به تمیز نگه داشتن رستوران همیشه کمک کنند، از جمله آشپزخانه، قسمت های آماده سازی غذا و هر قسمتی که مهمانان با آنها در تماس هستند. اطمینان حاصل کنید که نظرات آنلاین خود را به طور منظم بررسی می کنید تا بدانید مشتریان در مورد تجربه ای که در رستوران شما دریافت کردند چه فکر می کنند.

 

یک تفاوت فروش منحصر به فرد

اگر رستوران شما غذا و خدمات خوبی ارائه می‌کند، اما بسیار شبیه به رستوران‌های دیگر است، مشتریان ممکن است هنگام تصمیم‌گیری در مورد غذا خوردن، رستوران شما را نادیده بگیرند.

به عنوان مثال، رستوران شما ممکن است تنها رستورانی در شهر باشد که مواد خود را روزانه تازه می کند یا ممکن است منظره شگفت انگیزی از شهر داشته باشد که هیچ یک از رقبای شما ندارند. شما ممکن است یک رستوران مقرون به صرفه باشید که کوپن، تخفیف و غذای ویژه بچه‌ها ارائه می‌دهد، یا ممکن است یک غذاخوری گران‌قیمت باشید که کد لباس دارد.

غذا، دکور و کارکنان شما تنها بخشی از ویژگی های یک رستوران است. برند شما باید حول یک چیز محکم ساخته شود. برای مثال، نام‌های خنده‌دار رستوران‌ها ممکن است در چند ماه اول جذاب باشند، اما اغلب پس از مدتی قدیمی می‌شوند. به توضیحات رستوران خود فکر کنید.

     برای اطلاع بیشتر از  کترینگ شرکت ها و سازمان ها و رستوران با سالن vip و تهیه غذای قیمت مناسب در تهران بر روی آن کلیک کنید.

 

مدیریت بازرگانی خوب

اگر وعده های غذایی خود را برای پوشش دقیق غذا، سربار، مالیات و سود مورد نظر خود قیمت گذاری نکنید، زودتر از این مدت از کار خارج خواهید شد. یک صاحب رستوران خوب جنبه تجاری رستوران را به درستی مدیریت می کند، که این شانس را افزایش می دهد که بتواند غذا و خدمات با کیفیت را بدون وقفه ارائه دهد.

اداره درست رستوران شما همچنین می تواند به افزایش سود کسب و کار کوچک شما کمک کند. شما باید امور مالی رستوران خود را مدیریت کنید، سوابق خوبی داشته باشید و با الزامات قانونی مانند مالیات و بازرسی های بهداشتی آشنا باشید. به عنوان مثال، پرداخت مداوم به موقع به فروشندگان، خطر تمام شدن موارد موجود در منو را کاهش می دهد.

چگونه یک رستوران را اداره کنیم

1.

جمعیت شناسی منطقه و بازار هدف خود را تعیین کنید. برای اطلاعات جمعیتی با دولت محلی خود تماس بگیرید. ساعات کاری، منو و دکور رستوران شما باید حول محور بازار هدف شما باشد.

2.

منوی خود را برنامه ریزی کنید و یک منو دقیق از غذا های خود تهیه کنید

3.

کارمندان قابل اعتماد استخدام کنید. کارمندان شما می توانند رستوران شما را بسازند یا خراب کنند. کارکنان آشپزخانه شما باید تجربه کار در رستوران و پختن غذای ایرانی را داشته باشند یا باید در مورد نحوه تهیه اقلام منوی شما آموزش دیده باشند. کارکنان انتظار شما باید در مورد منوی شما آگاه باشند و مهارت های عالی در خدمات مشتری داشته باشند.

4.

برنامه و ساعات کار خود را مشخص کنید. ساعات کاری شما ممکن است به موقعیت مکانی شما بستگی داشته باشد. برای مثال، اگر در یک منطقه شهری نزدیک به تفریحات شبانه زیاد هستید، تا دیروقت باز بمانید تا مردم بتوانند پس از یک شب بیرون از خانه شام را در رستوران شما بخورند.اگر کارکنان شما به اندازه کافی بزرگ هستند، هر روز باز بمانید. با این حال، اگر پرسنل شما محدود است، کمترین روز شلوغی را برای بستن رستوران انتخاب کنید و به کارکنان خود هر هفته یک روز مرخصی ثابت بدهید.

5.

از امور مالی آگاه باشید. اگر مهارت یا زمان لازم برای مدیریت امور مالی رستوران خود را ندارید، یک مدیر مالی استخدام کنید. شما باید مطمئن شوید که هر پنی حساب شده است، تمام قبض ها و هزینه ها پرداخت شده و قیمت های شما به گونه ای است که رستوران شما پس از پرداخت تمام هزینه ها و حقوق، سود می برد.

6.

رستوران را تمیز نگه دارید تمام قوانین بهداشت و ایمنی محلی و فدرال را رعایت کنید. همچنین، یک رستوران کثیف پیام بدی را برای مشتریان ارسال می کند که ممکن است از ظاهر رستوران احساس انزجار کنند و بدون امتحان غذای شما را ترک کنند.

7.

به مشتریان توجه کنید. ببینید چه چیزی را بیشتر سفارش می دهند و چه چیزی را اصلا سفارش نمی دهند و منوی خود را مطابق با آن تغییر دهید. همچنین، از طریق کارت نظر یا مکالمات سریع کنار میز، نظرات و بازخورد خود را بخواهید. به مشتریان وفادار با غذا یا نوشیدنی رایگان گاه به گاه پاداش دهید و خود را به عنوان مدیر یا مالک معرفی کنید و از آنها برای ادامه تجارتشان تشکر کنید.

8.

برای جذب مشتریان جدید، رستوران خود را بازاریابی کنید. مطمئن شوید که نمای بیرونی رستوران دلپذیر است و علائم شما جذاب و قابل درک است.

9.

 

رقابت را تحلیل کنید. اگر به نظر می رسد یک یا چند رستوران مشابه موفق تر از رستوران شما هستند، دلیل آن را مشخص کنید و تغییرات لازم را انجام دهید تا از رقبا عقب نمانید و جلوتر باشید.

 

  برای اطلاع از رزو میز و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید در سایت ما عضو شوید یا با رستوران باران تماس بگیرید.

مجموعه رستوران و سفره خانه سنتی باران وقع در میدان هروی ، بلوار گلزار دارای فضایی بسیار زیبا تلفیقی از طرحهای سنتی و مدرن دارای سه طبقه که بصورت مجزا به سه قسمت به  ترتیب از طبقه دوم کافه و سفره خانه سنتی و طبقه اول رستوران شیک باران و طبقه همکف قسمت کترینگ و ارائه سرویس پذیرایی در منزل و یا مکان مد نظر مشتریان می باشد

تماس با ما

آرس و تلفن :

تهران_ میدان هروی _ بلوار گلزار _ بعد از کوچه 15 _ رستوران باران
تلفن : 02122527151