غذای امام حسین|اهمیت نذری دادن در ایام سوگواری

غذای امام حسین؛ هرساله در ماه محرم و یا مناسبت های مذهبی بسیاری از عزاداران امام حسین(ع) به طبخ غذا های نذری مشغول می‌شوند. 

حتی خستگی و بیماری هم نمی تواند جلوی عشق این عزاداران به امام حسین(ع) بگیرد.

نذر ها ممکن است در اشکال های مختلف، مواقع متفاوت و به مناسبت‌های گوناگون از سوی عزاداران انجام شود ولی یکی از نذرهایی که از گذشته تا امروز جایگاه ویژه‌ای برای ما ایرانی‌ها داشته است، نذری دادن برای عزاداران سیدالشهدا (ع) محسوب می‌شود.

سفره خانه سنتی و کترینگ باران ، آماده ی ارائه سفارشات مجالس ،مناسبت ها ، جشن ها و خدمات دهی به ارگان های دولتی و خصوصی می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه ارائه خدمات با ما در تماس باشید.

 

بیشتر بخوانید:

اهمیت نذری دادن در ایام سوگواری

اهمیت نذری دادن در ایام سوگواری محرم و صفر از گذشته تا امروز جایگاه بخصوصی داشته است و مردم با توجه به شرایط مالی ای که دارند در این ایام از عزادارانی که معمولا در مساجد حضور پیدا کرده‌اند، پذیرایی می‌کنند.

نذر های ماه محرم و صفر یکی از بخش های مهم عزاداری برای اباعبدالله حسین (ع) است که عزاداران آن را وسیله ای برای روای حاجات و خیرات خود میدانند.

نذری ها انواع مختلفی دارند؛غذاها و نوشيدنی‌ های نذری ماه‌های محرم و صفر که برای عزاداران امام حسین (ع) تهیه می‌شوند جزء مهم‌ ترین غذاهای نذری هستند که جايگاه بسیار خاصی بین مردم دارند.

 در این میان پخش و ارائه برخی نذری ها  برای ساليان متمادی ادامه پیدا می کند و بعضی دیگر بسته به نذر ، فقط یک بار صورت می‌گیرد.

 از نظر مردم، خیرات و پخش نذری نه ‌تنها موجب برکت و ثواب است،بلکه یک کار معنوی با ارزش زیاد به حساب می‌آید و هیچ‌ وقت مشکلات اقتصادی و گرانی محصولات نتوانسته تاثیری بر این امر نیک داشته باشد. 

غذای نذری امام حسین

مردم با اعتقاد بر اینکه نذری امام حسین (ع) مایه برکت برای زندگی و روزگارشان خواهد شد،تمام تلاش خود را می کنند که در ایام مذهبی نذری را تقدیم عزاداران کنند.

می توان گفت ماه‌های محرم و صفر و ایام مذهبی با زندگی‌ ایرانی‌ها عجین شده‌اند و ایستگاه‌های صلواتی در جای جای ایران برای چای و شربت و یا بوی خوش نذری بخشی جدایی‌ناپذیر از آن‌ها هستند.

نام نذری ها با ایام مذهبی گره خورده است و به شکل های مختلف انجام می شود. اما در میان آن ها، انواع غذای نذری برای محرم و صفر بین شیعیان شناخته شده تر است. 

 

    برای اطلاع بیشتر از  کترینگ شرکت ها و سازمان ها و رستوران با سالن vip و تهیه غذای قیمت مناسب در تهران بر روی آن کلیک کنید.

 

نذری دادن از گذشته های دور تا به امروز متداول بوده و بین افراد طبقه پایین جامعه معمولا انجام می شده است. هنوز هم این رسم بین ایرانیان و یا دیگر مسلمانان جهان پا برجاست اما بدون محدودیت طبقه خاصی از جامعه چرا که امروزه مردم در هر طبقه ای که باشند خود را محتاج توجه با ارزش امام حسین (ع) میدانند.

مردم در مناطق مختلف کشور ایران ما دارای فرهنگ و آداب و رسوم مخصوص به خود هستند و به همین دلیل  هم هر شهری غذاها و دسرهای مخصوص به خودش را برای نذری دارد. اگر شما در این ایام به خصوص در ماه محرم به شهر های مختلف ایران سفر کنید می توانید انواع رسوم و غذا های نذری آن ها را ببینید و متوجه تفاوت های آن ها بشوید.چرا که هر کدام از مردم در هر جای از کشورمان ارادت خاصی به این روز ها دارند و سعی می کنند در بهترین شکل از پس آن بر بیایند. 

  برای اطلاع از رزو میز و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید در سایت ما عضو شوید یا با رستوران باران تماس بگیرید.

مجموعه رستوران و سفره خانه سنتی باران وقع در میدان هروی ، بلوار گلزار دارای فضایی بسیار زیبا تلفیقی از طرحهای سنتی و مدرن دارای سه طبقه که بصورت مجزا به سه قسمت به  ترتیب از طبقه دوم کافه و سفره خانه سنتی و طبقه اول رستوران شیک باران و طبقه همکف قسمت کترینگ و ارائه سرویس پذیرایی در منزل و یا مکان مد نظر مشتریان می باشد

تماس با ما

آرس و تلفن :

تهران_ میدان هروی _ بلوار گلزار _ بعد از کوچه 15 _ رستوران باران
تلفن : 02122527151